Kuršėnų Pavenčių mokykla pristato programėlę „Įsidėmėtinos rašybos žodžiai“

Ar kada susimąstėte, iš kur atsiranda programėlės? Kas jas kuria ir kaip? Kokių įgūdžių reikia, kad galėtumėte jas kurti, ir kaip jomis pasidalinti? Mus šie klausimai domino nuo pirmos programėlės parsisiuntimo.

Be abejo, norėdami savarankiškai sukurti ir publikuoti programėlę, turėtumėte būti programuotoju arba bent jau išmanyti specialias programavimo kalbas. Laimei, yra įrankių, kurie leidžia net jokių specialių žinių neturintiems sukurti programėlę bei ja pasidalinti, jei tik turite gerą idėją, pakankamai užsispyrimo ir esate nusiteikę įdėti darbo!

TotoTOONS“ yra būtent toks įrankis. „TotoTOONS“ – lietuvių įkurta kompanija, vienijanti profesionalius grafikos dizainerius, programuotojus ir kitus specialistus, kuriančius edukacinius žaidimus. Didžioji dalis jų kuriamų žaidimų skirta 3-10 metų amžiaus mergaitėms. Tačiau ši kompanija užsiima ne tik žaidimų kūrimu, bet ir siūlo nemokamą platformą, kuri leidžia lengvai ir greitai susikurti savo žaidimą. Platforma yra prieinama išmaniuosiuose įrenginiuose (iOS bei Android) ir kompiuterių naršyklėse.

Pirmą kartą apie šią platformą išgirdome prieš kokius trejus metus, tačiau rimčiau ja susidomėjome pastebėję, kad joje savo programėles kuria Artūras Kareckas, ne profesionalus programuotojas, o tėtis, kuriantis programėles savo vaikui ir noriai besidalinantis jomis su kitais. „Didelis ir mažas“, „Spalvos vaikams“, „Vaisiai ir daržovės“ – tai tik keletas jo kurtų programėlių. Taigi už įkvėpimą ir padrąsinimą esame dėkingi būtent jam.

Mintis sukurti programėlę „Įsidėmėtinos rašybos žodžiai“ kilo iš noro išbandyti patį kūrimo procesą – ar galime padaryti tai mes – ir sukurti ką nors lietuviško bei naudingo mokiniams. Subūrę mokytojų komandą, ėmėme dalintis idėjomis, kokius žodžius reiktų įtraukti į žaidimą. Kuršėnų Pavenčių mokyklos mokytojos Jūratė ir Rima pasidalino savo įsidėmėtinos rašybos žodžių sąrašais pagal bendrąsias ugdymo programas, o vėliau prie kūrimo proceso prisidėjo ir mokiniai su jiems sunkesnių žodžių pasiūlymais. Net ir dabar, naudodamiesi programėle vis pildome svarbesnių žodžių sąrašus ir žadame juos įtraukti į užduotis su kitu atnaujinimu. Be to, labai naudingais patarimais pasidalino ir ITC tarptautinių tinklų skyriaus metodininkė bei mūsų puiki draugė Virginija Navickienė!

Sukūrę programėlę kreipėmės į kompanijos „TotoTOONS“ atstovus prašydami patarimo dėl galimybės pasidalinti ja. Esame labai dėkingi Miglei Šaulytei, kuri ne tik nudžiugino mus pranešdama, kad kompanija galės išleisti programėlę, bet ir pasidalino patarimais, visa reikalinga informacija ir net atliko kelis svarbius pataisymus. Pirmiausia programėlė buvo išleista „GooglePlay“, o po poros savaičių ir „AppStore“. Tai buvo tikrai džiugus ir ypatingas įvykis!

Kurti platformoje „TutoTOONS“ nėra sudėtinga, tačiau reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų: nuo pat pradžių gerai suplanuoti programėlės struktūrą, pasirūpinti atitinkamos raiškos vaizdine medžiaga, kad ji nepažeistų autorių teisių (savo raideles, fonus ir kitus elementus kūrėme patys su programėle „Keynote“) ir kuriant vis pasitikrinti programėlę (ang., game validation), kad iš karto galėtumėte išspręsti elementų raiškos ar kitas problemas. Netrukus pasidalinsime nuosekliais programėlės kūrimo platformoje „TutoTOONS“ žingsniais bei išsamiais patarimais, kuriais pasinaudoti galėsite ir jūs. Be abejo, ketiname toliau tobulinti savo programėlę, kiek tik leis techninės platformos galimybės.

Dabar galime drąsiai teigti, kad sukurti programėlę gali bet kas! Tikimės, kad tai įkvėps ir paskatins kitus!

Programėlę „Įsidėmėtinos rašybos žodžiai“ sistemos „iOS“ įrenginiams siųskitės iš čia, o „Android“ – iš čia.