Naujametinio sveikinimo istorija

2018-01-05

Mums labai džiugu, kad tinklaraščio „iKlasė“ naujametinis palinkėjimas soc. tinkle „Facebook“ sulaukė neįtikėtino populiarumo: daugiau nei 200,000 peržiūrų, 1000 pasidalinimų ir 500 „patinka“. Tad norime papasakoti jums, kaip jis buvo sukurtas, kad ir jūs patys galėtumėte sukurti ką nors panašaus.

Idėją palinkėjimui radome interneto platybėse, jau dabar net neatsekame kur, tad pasidalinti nuoroda su jumis negalime. Pamatę linksmą anglišką laikroduką, pagalvojome, kad galime lengvai sukurti ką nors panašaus lietuvių kalba. Tokio vaizdo failo kūrybai puikiai tinka programėlė „Keynote“ (planšetėje „iPad“ ar kompiuteryje „Mac“).

Sukūrę vieną skaidrę su visais reikalingais elementais, jai parinkome perėjimo (ang. transition) efektą „Magic Move“. Nukopijavę pirmą skaidrę, ją įklijavome 12 kartų. Tuomet pasukome antros skaidrės laikrodžio rodyklę iki pirmo žodžio, o gražų judesį rodyklei suteikė būtent efektas „Magic Move“.

Pirmam žodžiui parinkome išėjimo efektą, kad jis dingtų, kai rodyklė užslinks ant jo. Tada tą patį kartojome trečioje skaidrėje ir t.t. Nustatėme, kad efektai keistųsi automatiškai, iš karto po skaidrių perėjimo, ir kad gautųsi lygiai viena sekundė (0,5 sekundės skaidrės perėjimui ir 0,5 sekundės žodžio dingimui). Paskutinėje (13-oje) skaidrėje pridėjome naujus žodžius su fejerverkų efektu, trunkančiu po vieną sekundę. Laikas buvo labai svarbu, nes publikuojant failą tinkle „Facebook“ vaizdo įrašas turi būti trumpesnis nei 30 sekundžių, kad jis pats suktųsi be sustojimo.

Sukurtą skaidrių pristatymą reikia išsaugoti kaip filmuką. Jei skaidres kūrėte su planšete „iPad“, paspauskite valdymo skydelyje mygtuką įrašyti ekrano vaizdą – „Screen Recording“ (kaip jį įjungti, skaitykite čia), atsidarykite skaidres ir paleiskite demonstraciją. Demonstracijai pasibaigus, ekrano vaizdo įrašymą sustabdykite. Jei kūrėte kompiuteriu, eksportuokite skaidres kaip filmuką „Quick Time“:

Tuomet pagalvojome, kad laikrodukas atrodytų gražiau, jei jis būtų kvadratinis. Tam puikiai tinka programėlė „Clips“. Be to, joje galima labai lengvai pridėti muziką iš esamos bibliotekos. Taigi išsaugotą vaizdo failą įsikėlėme į programėlę „Clips“ planšetėje „iPad“  (iš kompiuterio failą galite persisiųsti su „AirDrop“), paspaudę raudoną mygtuką įrašėme vaizdą būtent nuo tos vietos, kur prasideda efektai, ir parinkome tinkamą muziką.

Išsaugoję vaizdo failą planšetės „iPad“ nuotraukų galerijoje ir patikrinę, kad jis būtų ne ilgesnis nei 29 sekundės, įkėlėme į „Facebook“. Tai tiek.

Linkime kūrybinės sėkmės ir jums!