2021-08-31
Kas naujo IT pasaulyje mokykloms?! Neįmanoma būtų visko sudėti į vieną straipsnį, todėl kol kas apsiribojame „Apple“ naujienomis:
- Prie programėlės „Classroom“ jau gali jungtis ir mokiniai, esantys šalia jūsų klasėje, ir besimokantys namuose. Jie netgi bus automatiškai suskirstomi į dvi grupes „Remote“ (nutolę) ir „Nearby“ (šalia), kad būtų lengviau stebėti jų veiklą, diferencijuoti užduotis ar suteikti reikiamą pagalbą. Be to, gali jungtis ir mokiniai, besinaudojantys tiek planšetėmis „iPad“, tiek kompiuteriais „Mac“ – mokytojas gali stebėti visų ekranus. Vadovą, kaip naudotis šia klasės valdymo sistema, rasite čia.
- Su programėle „Pages“ galite kurti vis įdomesnes elektronines knygas, įterpti įvairius objektus ir papildyti knygas spec. efektais. Išleistas ir naujas leidinys „Creating Digital Books On Mac and iPad“, kuriame gausu idėjų, pavyzdžių ir praktinių patarimų, kuriantiems e. knygas.
- Jei su programėle „Keynote“ kuriate vaizdo pamokas, tai dabar eksportuodami skaidres video formatu, kaip filmuką, angl., „Movie“, turite galimybę keisti įvairius nustatymus, kad failo dydis, pavyzdžiui, būtų mažesnis, eksportuoti ne visas, o tik tam tikras skaidres ir pan.
- Programėlėje „iMovie“ rasite daugiau filtrų, pavyzdžiui, komiksų efekto, kurie leis kurti įdomesnius vaizdo įrašus. Idėjų vaizdo įrašų kūrimui rasite čia.
- Su programėle „Clips“ iOS įrenginiams galite kurti ne tik kvadrato formato vaizdo įrašus, kaip anksčiau, bet ir 4:3 arba 16:9, juos papildyti naujais garso ir vaizdo efektais ar net pasirinkti įspūdingas fono užsklandas, o vietoje savo veido rodyti kalbantį „emoji“ (pastarosios dvi galimybės veikia tik su naujausiais įrenginiais, atitinkančiais papildytos realybės specifikacijas).
- Mokytojai, dirbantys su programėle „Numbers“ ir skirdami mokiniams užduotis per „Schoolwork“ gali stebėti mokinių pažangą. Be to, mokiniams ir mokytojams lengviau bendradarbiauti dirbant skirtinguose skaičiuoklės lapuose. Priminsiu, kad programėlėje „Numbers“ rasite puikių šablonų veikloms, kuomet mokiniai renka įvairius duomenis, vaizduoja juos diagramomis ir pan.
- Mokantiems programavimo su „Swift Playgrounds“, metodinės medžiagos serija „Develop in Swift“ papildyta net aštuoniomis naujomis knygomis – vadovais mokytojams.
- Išleistas idėjų rinkinys, taikantiems papildytąją realybę mokymosi veiklose.
- Viešai publikuota ir visiems prieinama serija vaizdo įrašų „Apple Education Learning Series“, kaip taikyti „Apple“ technologijas ir įvairias novatoriškas idėjas ugdymo procese.
- Sukurtas rinkinys programėlių nuotoliniam mokymui „Remote Learning for Institutions and Educators“.