2016 metų atradimai

2016-12-20

Ankstesnius naudingiausių programėlių ir 2016 metais išleistų nemokamų programėlių kūrybai ir mokymuisi sąrašus norime papildytu dar vienu – 2016 metų atradimų sąrašu. Jame – programėlės ir internetiniai įrankiai, kurie buvo išleisti anksčiau, bet tik šiais metais juos atradome ir pradėjome taikyti plačiau arba programėlės buvo atnaujintos ir dabar turi daugiau galimybių mokymui(si).

  1. Quizlet“ – internetinė svetainė ir programėlės. Šis įrankis sukurtas mokymosi kortelių pagrindu. Mokiniui ar mokytojui susikūrus kortelių rinkinį, automatiškai sukuriamos interaktyvios užduotys mokymuisi ir žinių tikrinimui. Tai yra labai naudingas įrankis kalbų mokymuisi, tačiau puikiai tinka ir kitiems dalykams. Daugiau apie šį įrankį skaitykite čia. Viena iš smagiausių šių metų veiklų – šio įrankio viktorina Quizlet Live.
  2. Programėlė „Easelly“ skirta infografikų, plakatų ir ktos vaizdinės medžiagos kūrimui. Reikalinga paskyra, bet jai susikurti tereikia tik el. pašto ir slaptažodžio. Galima naudotis ir svetaine easel.ly.
  3. Su programėle „InstaWeb“ bet kurį internetinį puslapį (bet kokio ilgumo) galite paversti pdf dokumentu ir vėliau pasinaudoti juo kaip mokymosi medžiaga ar pan.
  4. Programėlė „Geoboard“ padeda matematikos mokytis vaizdžiai. Beje, kompanija „Clarity Innovations“ yra sukūrusi ir daugiau įvairių programėlių matematikos mokymuisi.
  5. Programėlė „Splice“ – tai labai paprastas bet galingas video įrašų redagavimo įrankis. Keletas ypatingesnių jos galimybių: automatinis muzikos parinkimas, panoramos ir priartinimo efektas nuotraukoms, įvairūs filtrai ir kt.
  6. Quizizz“ – dar vienas žaismingas įrankis viktorinų organizavimui. Naudodamiesi juo, mokiniai ir klausimą, ir atsakymus mato savo planšetės ekrane, o viktorinoje gali dalyvauti mokiniai iš skirtingų mokyklų ar net šalių.
  7. EDpuzzle“ – tiesiog nepamainomas įrankis, kuriantiems vaizdo pamokas ar norintiems bet kurį vaizdo įrašą papildyti interaktyviais klausimais bei kita mokomąja medžiaga. Daugiau apie šį įrankį skaitykite čia.
  8. Svetainėje hstry.co galite kurti savo laiko juostas ir dalintis svarbiausiais metų įvykiais, įdomiausiais mokymosi nuotykiais, naudingiausiomis pamokomis, klasės ar asmeniniais pasiekimais – tai puiki priemonė ne tik istorijos pamokoms, bet ir mokymosi pažangai fiksuoti!
  9. Tayasui Sketches“ – puiki programėlė eskizų / idėjų / projektų kūrimui. Joje rasite daugiau nei 20 realistiškų piešimo įrankių: nuo pieštuko iki akrilinių dažų. Galėsite piešti ant nuotraukos ar keliais sluoksniais, įrašyti visą piešimo procesą ar net sukurti vaizdo pamoką.
  10. Programėlė „Toontastic“ žinoma jau seniai, bet anksčiau sukurtais filmukais galima buvo dalintis tik šios programėlės kanale, o dabar galima išsisaugoti juos planšetėje ir dalintis kur tik panorėsite. Daugiau apie šią programėlę skaitykite čia.