2018-12-28
Kaip ir kasmet, skelbiame metų atradimų sąrašą. Tai ne tik šiais metais sukurtos, bet ir šiemet atnaujintos, papildytos ar mūsų atrastos programėlės ir internetiniai įrankiai, projektai bei idėjos – viskas, kas susiję su išmaniųjų technologijų taikymu Lietuvos mokyklose.
Jei dar nespėjote pasinaudoti šiais atradimais, bus proga pradėti 2019-uosius su naujomis idėjomis!
- Projektas „100 IT idėjų LT 100“ – erdvė, sukurta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Joje pristatome net 100 idėjų, kaip naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis mokomės ir kuriame Lietuvai. Atnaujinta ir papildyta: čia rasite ir nuorodas į Lietuvos vaizdų raidyną, šriftą „Signato“ ir daug kitų išmanių lietuviškų idėjų!
- Naujos programėlės „Keynote“ funkcijos: kurti video pristatymus tiesiog eksportuojant sukurtą pristatymą kaip filmuką bei piešti ant skaidrės ir pritaikius animacijos efektą „Line drawing“ užfiksuoti visą piešimo procesą.
- Nauja programėlės „Pages“ funkcija – kurti el. knygas, pasirinkus specialius šablonus ir eksportuojant jas formatu „epub“. Daugiau apie tai skaitykite čia.
- „Flipgrid“ – puikus nemokamas įrankis kūrybinei mokinių veiklai kartu lavinant kalbėjimo įgūdžius. Puikiai tinkantis įvairiai projektinei veiklai.
- Internetinis įrankis „Quizalize“ nėra naujas, bet į šių metų dešimtuką įtrauktas dėl naujai įdiegtos užduočių diferencijavimo funkcijos. Daugiau apie tai skaitykite čia.
- „Google Expeditions“ (iOS, Android) šiais metais buvo praturtinta naujomis papildytos realybės galimybėmis. Naudokitės bet kuriuo išmaniuoju įrenginiu ir leiskitės į virtualios bei papildytos realybės turus kartu su savo mokiniais.
- „Khan Academy Kids“ – 2018 m. startavusi iniciatyva ir nemokama programėlė, kurioje rasite tūkstančius edukacinių žaidimų, linksmų el. knygų ir kitos mokymosi medžiagos anglų kalba mūsų mažiesiems.
- Programėlė „Superhero Comic Book Maker HD“ šiais metais ne tik pasipildė naujomis funkcijomis (pvz., galima sukurtus skirtingus epizodus sujungti į vieną, paprasčiausiai juos užtempiant vieną ant kito), bet ir prisijungė prie iniciatyvos „Khan Academy Kids“.
- Programėlė „Anchor“ – pats lengviausias būdas sukurti savo garso įrašo siuntinuką (ang., Podcast). Įsirašykite savo pamokas ar kūrybą, klausykitės patys ar dalinkitės su kitais.
- „Hologo“ – nauja ir perspektyvi papildytos realybės svetainė ir programėlė su plačiu išteklių pasirinkimu įvairiems mokomiesiems dalykams. Tikime, kad ateityje ji tobulės ir pasiūlys dar daugiau puikios medžiagos.