2018-ųjų metų atradimai

2018-12-28

Kaip ir kasmet, skelbiame metų atradimų sąrašą. Tai ne tik šiais metais sukurtos, bet ir šiemet atnaujintos, papildytos ar mūsų atrastos programėlės ir internetiniai įrankiai, projektai bei idėjos – viskas, kas susiję su išmaniųjų technologijų taikymu Lietuvos mokyklose.

Jei dar nespėjote pasinaudoti šiais atradimais, bus proga pradėti 2019-uosius su naujomis idėjomis!

  1. Projektas „100 IT idėjų LT 100“ – erdvė, sukurta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Joje pristatome net 100 idėjų, kaip naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis mokomės ir kuriame Lietuvai. Atnaujinta ir papildyta: čia rasite ir nuorodas į Lietuvos vaizdų raidyną, šriftą „Signato“ ir daug kitų išmanių lietuviškų idėjų!
  2. Naujos programėlės „Keynote“ funkcijos: kurti video pristatymus tiesiog eksportuojant sukurtą pristatymą kaip filmuką bei piešti ant skaidrės ir pritaikius animacijos efektą „Line drawing“ užfiksuoti visą piešimo procesą.
  3. Nauja programėlės „Pages“ funkcija – kurti el. knygas, pasirinkus specialius šablonus ir eksportuojant jas formatu „epub“. Daugiau apie tai skaitykite čia.
  4. Flipgrid“ – puikus nemokamas įrankis kūrybinei mokinių veiklai kartu lavinant kalbėjimo įgūdžius. Puikiai tinkantis įvairiai projektinei veiklai.
  5. Internetinis įrankis „Quizalize“ nėra naujas, bet į šių metų dešimtuką įtrauktas dėl naujai įdiegtos užduočių diferencijavimo funkcijos. Daugiau apie tai skaitykite čia.
  6. „Google Expeditions“ (iOS, Android) šiais metais buvo praturtinta naujomis papildytos realybės galimybėmis. Naudokitės bet kuriuo išmaniuoju įrenginiu ir leiskitės į virtualios bei papildytos realybės turus kartu su savo mokiniais.
  7. Khan Academy Kids“ – 2018 m. startavusi iniciatyva ir nemokama programėlė, kurioje rasite tūkstančius edukacinių žaidimų, linksmų el. knygų ir kitos mokymosi medžiagos anglų kalba mūsų mažiesiems.
  8. Programėlė „Superhero Comic Book Maker HD“ šiais metais ne tik pasipildė naujomis funkcijomis (pvz., galima sukurtus skirtingus epizodus sujungti į vieną, paprasčiausiai juos užtempiant vieną ant kito), bet ir prisijungė prie iniciatyvos „Khan Academy Kids“.
  9. Programėlė „Anchor“ – pats lengviausias būdas sukurti savo garso įrašo siuntinuką (ang., Podcast). Įsirašykite savo pamokas ar kūrybą, klausykitės patys ar dalinkitės su kitais.
  10. „Hologo“ – nauja ir perspektyvi papildytos realybės svetainė ir programėlė su plačiu išteklių pasirinkimu įvairiems mokomiesiems dalykams. Tikime, kad  ateityje ji tobulės ir pasiūlys dar daugiau puikios medžiagos.