„Bitsboard“ – tiesiog geriausia universali mokymosi programėlė!

2015-02-24

Viena geriausių ir universaliausių mokymosi programėlių „Bitsboard“ paremta viena seniausių mokymosi priemonių – kortelių – principu: vienoje kortelės pusėje užrašytas klausimas (žodis, paveikslėlis, faktas, uždavinys, problema ar kt.), o kitoje – atsakymas (paaiškinimas, vertimas, apibūdinimas, sprendimas ar kt.). Mokinys perskaito klausimą, sugalvoja atsakymą ir atvertęs kortelę pasitikrina. Elementaru ir efektyvu. Tačiau šiuolaikinės technologijos šiai senai priemonei suteikia tiesiog magiškų galių! Naudodamiesi šia programėle mokiniai patys arba mokytojai kuria mokymosi korteles su klausimais – atsakymais, papildo jas paveikslėliais ar garso įrašais, o programėlė tiesiog stebuklingai padaro visa kita – automatiškai sukuria daugiau nei 20 skirtingų edukacinių žaidimų: žodžių paieškos, dėlionių, tiesa – netiesa, atsakymo pasirinkimo, atminties kortelių ir kt.

Programėlė tinka įvairių dalykų mokymuisi, nes korteles galima kurti pačiomis įvairiausiomis temomis, tačiau ji tiesiog ideali užsienio kalbų mokymuisi (žodyno turtinimui ir kt.) ir vaikų, turinčių specifinių kalbos sutrikimų, ugdymui. Be to, jeigu kurdami korteles įvesite žodį anglų kalba, daugumai žodžių automatiškai bus parinktas paveikslėlis ir tarimas – puiki pagalba (besi)mokantiems anglų kalbos!

Yra net keletas šios programėlės versijų. Su pagrindine ir nemokama Bitsboard galima kurti savo individualias korteles bei žaidimus ir parsisiųsti kitų sukurtus, viešai publikuojamus žaidimus. Su mokama programėlės Bitsboard Pro versija (14,99 €)  galėsite lengvai dalintis savo sukurtais žaidimais su kitais, kurti klases, naudotis šimtais kitų kurtų žaidimų, juos redaguoti ir kt. Nemokama programėlė Bitsboard Maths skirta matematikai, o Bitsboard Preschool ikimokykliniam ugdymui (anglų kalba, bet dalis žaidimų tikrai tiks ir neturintiems šios kalbos pagrindų). Beje, programėlės skirtos tik iOS įrenginiams.

Susikurti savo kortelių rinkinį be galo paprasta – tereikia spustelėti pliuso ženklą Add Board ir pasirinkti Create New Board. Be abejo, rekomenduojame susikurti savo paskyrą. Jeigu skatinsite mokinius kurti savo korteles, mokymosi procesas bus dar efektyvesnis – mokiniams tai bus puiki proga imtis atsakomybės už savo mokymąsi! Dar vienas svarbus dalykas – šių programėlių naudotojams teikiama įvairiapusė pagalba. Daug naudingų patarimų ir atsakymų į klausimus, kaip naudotis programėle, rasite pagalbos puslapyje. Be to, vaikų su negalia ugdymui skiriamas ypatingas dėmesys, daugiau apie tai galite paskaityti čia.