„CoSpaces“ – kuriame virtualios ir papildytos realybės erdves

2020-01-04

Kaip pristato patys kūrėjai, „CoSpaces“ – tai žingsnis į ateitį arba įrankis, leidžiantis kurti ateities mokymosi aplinkas virtualioje ar papildytos realybės erdvėje.

Didžiausias šio įrankio privalumas yra tas, kad juo naudotis gali įvairių gebėjimų mokiniai: patys mažiausi (darželinukai) gali paprasčiausiai imti 3D objektus iš vidinės bibliotekos ir įtempdami juos į pasirinktą erdvę kurti animuotas 360° aplinkas. Vyresni, jau šiek tiek žinantys anglų kalbą ir turintys programavimo pagrindus (pradinukai), gali šiuos objektus programuoti ir priversti juos judėti ar atlikti tam tikras užduotis. Labiausiai pažengę  gali integruoti savo kurtus objektus bei programuoti interaktyvias užduotis ar net kompiuterinius žaidimus.

Be to, kuriant „CoSpaces“ erdves galima integruoti įvairius mokomuosius dalykus (IT, gamtos mokslus, kalbas, menus ir pan.) bei lavinti įvairius įgūdžius: loginio bei erdvinio mąstymo, programavimo, darbo komandoje, meninius, kūrybinius ir t.t. Galima kurti virtualius turus po savo mokyklą, muziejų, parką ar kt., interaktyvius pristatymus (kad gautumėte tam tikrą informaciją, reikia spustelėti tam tikrus objektus ar atlikti nurodytus veiksmus), virtualias galerijas, pasakojimus ar pan.

Įrankiu galima naudotis kompiuteryje prisijungus per naršyklę arba išmaniuosiuose įrenginiuose prisijungus per programėlę CoSpaces Edu (nors programėlėje kai kurias funkcijas atlikti yra sunkiau, pvz., sugrupuoti objektus).

Mokytojai gali kurti klases, skirti mokiniams grupines ar individualias užduotis, publikuoti mokinių darbus ir kt., deja, nemokamoje versijoje šios galimybės ribotos: galima sukurti tik vieną klasę su daugiausia 30 mokinių ir skirti tik vieną užduotį. Jei mokėti už kitas klases negalite, rekomenduojame susikurti kelias paskyras atskiroms klasėms. Žinoma, tai sukelia nepatogumų jungiantis, bet galima pasinaudoti šia galimybe tam, kad pradžioje išbandytumėte, ar ši veikla tinka jūsų mokiniams.

Kūrimo galimybės nemokamoje versijoje yra elementarios (galima naudotis nemokamais objektasi, juos programuoti renkantis iš pagrindinių komandų sąrašo ir kt.). Norint naudotis ir kitomis galimybėmis (pavyzdžiui: naudotis visais objektais, įterpti savo kurtą kodą ir kt.), tenka rinktis mokamą planą. Pradėti tikrai rekomenduočiau nuo nemokamo plano, o kai mokiniai įsisavins visas nemokamas galimybes, tuomet galima pirkti ir papildomas.

Pasižvalgykite po šeštos klasės mokinės Gabrielos kurtą kalėdinę aplinką, spustelėdami įvairius objektus, ir pasisemkite įkvėpimo savo aplinkoms! Pamokas pradedantiesiems anglų kalba rasite čia.