E. knygų kūrimas su „Book Creator“

2020-10-27

Jau rašiau, kad paprasčiausia e. knygas kurti su programėle „Pages“, vis dėlto, tobulesnė priemonė e. knygų kūrimui – tai sistema „Book Creator“, turinti programėles (mokamą ir nemokamą) bei svetainę bookcreator.com, kurioje mokiniai ir mokytojai gali bendradarbiauti ir kurti knygas kartu nuotoliniu būdu. Tad trumpai apie viską.

Nemokama programėlė

Nemokamoje programėlėje „Book Creator One“ galima sukurti tik vieną knygą. Jei norėsite kurti naują knygą, teks ištrinti visus ankstesnės knygos puslapius ir pradėti jos redagavimą iš naujo (ištrinti visą knygą ar pridėti naują nemokamoje programėlėje negalėsite). E. knygos redagavimo funkcijos tokios pat, kaip ir mokamoje programėlėje: galima rinkti tekstą, piešti, pridėti paveikslėlių, nuotraukų, vaizdo bei garso įrašų, failus, internetinį turinį ir kt. Dalinimosi funkcijų mažiau: galima eksportuoti sukurtą knygą ePub, pdf ir video formatu, bet negalima publikuoti internete.

Mokama programėlė

Mokamoje programėlėje „Book Creator for iPad“ galite kurti tiek knygų, kiek norite; galite jas trinti ir dėliotis į lentynas bei publikuoti internete. Mokytojas lengvai gali mokinių atsiųstus puslapius sujungti į vieną bendrą knygą (funkcija „Combine“).

Svetainė

Svetainėje bookcreator.com  mokytojas gali susikurti paskyrą sau ir pakviesti mokinius prisijungti (savo profilyje spustelėjęs „Student logins“). Nemokamoje paskyroje mokytojui suteikiama viena biblioteka ir galimybė joje turėti 40 knygų (tinkamiausia darbui su vienos klasės mokiniais, pavyzdžiui, pradinių klasių mokytojams). Mokiniai gali jungtis su paskyromis „Google“ ir „Microsoft“ arba su mokytojo duotu QR kodu (tuomet mokiniui nereikia e. pašto). Prisijungę prie mokytojo bibliotekos, mokiniai galės kurti savo individualias knygas, o mokytojas jas matys ir galės taisyti. Vis dėlto, didžiausias svetainės privalumas tas, kad galima nuotoliniu būdu tuo pačiu metu kartu su mokiniais kurti bendrą knygą. Deja, ši funkcija yra mokama arba galima išbandyti ją 90 dienų nemokamai.