„EDpuzzle“ – vaizdo įrašai su užduotimis

2016-09-29

EDpuzzle“ – tiesiog nepamainomas įrankis, kuriantiems vaizdo pamokams ar norintiems bet kurį vaizdo įrašą (pvz. iš svetainės „YouTube“ ar kt.) papildyti interaktyviais klausimais bei kita mokomąja medžiaga. Mokiniams peržiūrint vaizdo įrašą, jis klausimo vietoje paprasčiausiai sustos ir mokinys negalės jo toliau žiūrėti neatsakęs į klausimą. Mokiniai jungtis prie klasių bei dalyvauti pamokose gali ir su programėle, bet kurti pamoką kol kas galima tik per interneto naršyklę.

Kviečiame išbandyti, kaip tai veikia (jums reikės prisiregistruoti kaip mokiniui arba mokytojui per „Google“, „Edmodo“ ar susikurti paskyrą). Mes paėmėme savo anksčiau kurtą vaizdo įrašą, publikuojamą svetainėje „YouTube“, ir papildėme jį klausimais.

Kad galėtumėte susikurti savo vaizdo pamoką, pirma jums reikės užsiregistruoti svetainėje „EDpuzzle“. Tuomet susiraskite vaizdo įrašą (svetainėse „YouTube“, „Vimeo“, „National Geographic“, „TED Talks“ ir kt.) arba įsikelkite savo vaizdo įrašą ir papildykite jį audio komentarais, klausimais, nuorodomis ar kitomis pastabomis. Žiūrėkite trumpą vaizdo reportažą, kaip tai padaryti:

Sukurtą vaizdo pamoką priskirkite pasirinktai savo klasei ir tuomet, mokiniams ją peržiūrėjus bei atlikus užduotis, galėsite sekti rezultatus bei stebėti pažangą. Be to, galima nustatyti datą, kada mokiniai turi atlikti užduotį.

Tai puikus įrankis ne tik taikantiems atvirkštinės klasės metodą bet ir visiems, kas naudojasi vaizdo medžiaga pamokose ar skiria vaizdo užduotis namie.