Vasara su knyga: el. knygų bibliotekos

2018-07-04

Vasara – skaitymo metas! Jei popierinės knygos nėra šalia, imame bet kurį išmanųjį įrenginį ir skaitome elektronines knygas! Priminsime, kur jų ieškoti.

P.S. Planšetėse „iPad“ knygas skaitome su programėle „iBooks“ ir siunčiamės knygas ePub formatu, o kituose įrenginiuose bei skaityklėse rinkitės jiems tinkantį formatą.

  • – Pirmiausia norime priminti apie skaitmeninę literatūros kūrinių 5-8 klasėms biblioteką. Kaip sako šios el. bibliotekos pavadinimas, ji skirta 5-8 klasių mokiniams, tačiau ir vyresniems ten yra, ką paskaityti, pavyzdžiui, vasarai puikiai tinka knygos apie keliones: Jurgos Ivanauskaitės „Kelionių alchemija“ arba „Kelionė į Šambalą“,  Tomo Venclovo „Ligi Lietuvos 10 000 kilometrų“ ar Jurgio Savickio „Kelionės“.
  • „Vyturio“ leidyklos svetainėje rasite jau daugiau nei 400 el. knygų vaikams ir jaunimui, kruopščiai atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes. Kad galėtumėte čia skaityti, būtina užsiregistruoti ir sumokėti prenumeratą (mėnesio mokestis – 5 €.). Lewis Carroll knygą „Alisa stebuklų šalyje“ galite skaityti nemokamai.
  • Milžinas“ – tai galimybė skaityti pačias populiariausias ir naujausias knygas savo planšetėje ir išmaniajame telefone su specialiomis programėlėmis (iOS, Android). Šiuo metu čia rasite virš 1700 knygų. Visas jas galite perskaityti už  4,95 € per mėnesį, žinoma, jei tik pajėgsite!  Galite pirkti ir knygas atskirai, pavyzdžiui, vasarai puikiai tinkanti Ray Bradbury knyga „Pienių vynas“ čia kainuoja 5,75 €.
  • – Vis daugiau leidyklų ir net knygynų jau prekiauja ir el. knygomis, pav.: „Baltos lankos“, „Pegasas“ (Unės Kaunaitės knygą paaugliams „Laiškai Elzei“ čia galite įsigyti už 4,39 €) ir pan.
  • – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka administruoja el. knygų portalą www.ibiblioteka.lt. Visiems, turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą, papildomai registruotis nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis tereikia prie jo prisijungti. Pavartyti knygas galite ir neprisiregistravę, pav., kviečiame pavartyti Anne Frank knygą „Dienoraštis“.
  • – Be to, kuriasi įvairios svetainės, kuriose rasite el. knygų, pav.: „knygos.lt“, „skaitykle.lt“ (čia rasite net nemokamų el. knygų skyrelį su lietuvių klasikos kūriniais „Altorių šešėlyje“, „Baltaragio malūnas“ ir kt.) ir pan.
  • – „Project Gutenberg“ – tai pati žymiausia ir didžiausia skaitmeninė nemokamų leidinių užsienio kalbomis biblioteka. Dabar šioje bibliotekoje yra daugiau nei 40,000 nemokamų el. knygų įvairiais formatais. Dauguma leidinių yra anglų kalba, tačiau yra leidinių ir kitomis kalbomis.
  • – Programėlės „iBooks“ skaitmeninių leidinių parduotuvėje rasite ir mokamų, ir nemokamų kūrinių įvairiomis temomis ir kalbomis. Knygos suskirstytos į kategorijas, viena jų – pagal kalbas. Joje lengviausia rasti visus lietuviškus leidinius. Na, o leidinių užsienio kalba ten nesuskaičiuojama galybė ir daug pigiau, nei spausdintų, pavyzdžiui, dr. Austėjos Landsbergienės rekomenduota knyga „The Ten Types of Human“ čia kainuoja tik 9,49 eur., kai popierinę knygą pigiausiai galite rasti už 14,49 € (be atsiuntimo mokesčio).

Smagaus skaitymo!