El. pašto ir „Apple ID“ paskyros mokyklos planšetėms

2013-02-15

Kadangi Lietuvos mokyklose kol kas planšetės „iPad“ dažniau yra perkamos bendram naudojimuisi ir dalinimuisi, būtina išspręsti el. pašto ir „Apple ID“ paskyros problemas, kad nebūtų ribojamos esminės „iPad“ galimybės (dalinimosi turiniu, programėlių ar knygų siuntimosi ir pan.).

El. pašto kaip ir „Apple ID“ paskyros susiejamos su planšete nustatymuose (ang., „Settings“ – „Mail“ – „Add Account“). Siekiant išvengti privatumo pažeidimo problemų, nerekomenduojama mokyklos planšečių tokiu būdu susieti su mokytojų ar mokinių asmeninėmis paskyromis. Galite jungti visas mokyklos planšetes prie vienos bendros paskyros, tačiau laikantis reikalavimų kiekviena mokyklos planšetė turėtų būti susieta su atskira „Apple ID“ paskyra. Tam reikės sukurkti atskiras el. pašto paskyras arba pasinaudoti galimybe „Gmail Plus Addressing“.

Kas yra „Gmail Plus Addressing“?

Turėdami vieną Gmail el. pašto paskyrą (pvz. manovardas@gmail.com) ir kurdami kitas paskyras, kurios reikalauja el. pašto, galite naudotis neribotu skaičiumi adresų su pliuso ženklu, pvz.: manovardas+1@gmail.com, manovardas+2@gmail.com, manovardas+3@gmail.com ir pan. Visi el. laiškai iš šių atskirų adresų bus siunčiami į pagrindinį manovardas@gmail.com.

Taigi mokykla turėtų susikurti vieną Gmail el. pašto paskyrą (pvz.: planseciuklase@gmail.com) ir visas turimas planšetes susieti su šia el. pašto paskyra pridedant vis kitą skaičių, pvz.: į pirmą planšetę vesti adresą planseciuklase+1@gmail.com, į antrą – planseciuklase+2@gmail.com ir t.t.

Toks paprastas sprendimas leis mokiniams el. paštu greitai atsiųsti mokytojui planšetėje sukurtus darbus, garso įrašus, atliktų užduočių rezultatus ar pan. nepažeidžiant privatumo ir nesinaudojant mokinių asmeninėmis el. pašto dėžutėmis.

Naudojantis „Gmail Plus Addressing“ galima kurti ir atskirus „Apple ID“ (be kreditinės kortelės) kiekvienai planšetei. Daugiau apie „Apple ID“ be kreditinės kortelės skaitykite čia.