„Erasmus+“ kursai Ispanijoje

2015-04-07

Kovo mėnesio pabaigoje Ispanijoje vyko net dveji programos „Erasmus+“ kursai „Tap-Swipe-Pinch into English“ ir „Tap-Swipe-Pinch into Music“ apie naudojimąsi planšetėmis mokant anglų kalbos bei muzikos, kuriuos organizavo Suomijos kompanija „Euneos“. Kursuose dalyvavo labai šauni Lietuvos mokytojų komanda iš Kuršėnų Pavenčių mokyklos ir Velžio gimnazijos.

Kursų metu lektoriai ir mokytojai iš įvairių Europos šalių dalinosi ne tik savo žiniomis, patirtimi bei idėjomis, kaip planšetės gali praturtinti ugdymo veiklą, bet ir mintimis apie nūdienos švietimo aktualijas. Dėstytojai kvietė nustoti vartoti plačiai paplitusį terminą „21-o amžiaus įgūdžiai”, nes susidaro įspūdis, kad įstrigome 20-ame amžiuje ir vis negalime susitaikyti su pokyčiais. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad „mokiniai klasėse skirtingi: vieni kalba visada, kiti – niekada, tačiau planšetės prakalbina visus, net pačius tyliausius.“  Muzikos grupės vadovas Arto įrodė, kad su iPad net groti gali visi. Vis dėlto, labiausiai įsiminė mintis, kad „kiekvienos kartos vaikai nuo pat gimimo mokosi labai sėkmingai, nes intuityviai žino, kaip tai geriausiai daryti. Mes privalome išsaugoti šią intuiciją užuot nužudę ją taikydami tuos mokymo principus, kurie atrodo geriausi mums…“.

Kursų dalyvės dalinasi savo įspūdžiais:

Gintarė: „Savaitė Benalmadenoje „was all included“! Praktika, žinios, įkvėpimas, iššūkis, pažinimas, puiki kompanija, galų gale – trumpos atostogos. Viskas, ką patyriau buvo įdomu, naudinga, kai kada – netikėta. Lektorius Arto profesionalas visais aspektais. Supratau ir pati asmeniškai įsitikinau, jog su iPad ĮMANOMA VISKAS! Esu laiminga ir labai dėkinga visiems, kurių dėka turėjau tokią nuostabią progą tobulėti! Ačiū už įkvėpimą veikti ir, veikti būtent su iPad!

Jurgita: „TSP mokymai anglų kalbos mokytojams vyko draugiškoje aplinkoje. Įdomi, naudinga ir puiki šiuolaikiška mokomoji medžiaga man padėjo patobulinti darbo su planšetėmis iPad įgūdžius bei bendravimo anglų kalba gebėjimus. Šaunūs, aktyvūs, kompetetingi, užkrečiantys optimizmu lektoriai Viljenka Šavli ir Peter Rafferty pasidalijo sukaupta patirtimi ir žiniomis, mokė kurti. Gerai struktūrizuota mokomoji medžiaga, įdomūs pavyzdžiai bei praktiniai užsiėmimai grupėse padėjo dar geriau įsiminti svarbiausią informaciją. Atvykę mokytojai iš Suomijos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Italijos, Latvijos dalijosi gerąja patirtimi, supažindino su savo naudojamų programėlių įvairove. Džiaugiuosi turėjusi galimybę išvykti į mokymus, kur pasisėmiau patirties, sutikau įdomių žmonių, aplankiau daug gražių Benalmadenos ir Malagos vietų, pažinau kitos šalies kultūrą.
Buvo įdomu susipažinti ir labai naudinga išmokti naudotis įvairiomis programėlėmis (Google Drive, Thinglink, Nearpod, Evernote, Lenso Create, Loopster, Socrative, i-nigma, Foxit PDF, ShowMe, Literably, Popplet lite, iBook, Showbie), kurti elektronines knygas (Book Creator) ir filmukus (iMovie). Mokymų ir naujausių technologijų dėka sieksiu padidinti mokinių susidomėjimą ir motyvaciją mokytis anglų kalbos. Šioje išvykoje patirti įspūdžiai, įgyta patirtis ir žinios prisidės prie mano kompetencijų ugdymo”.

Sigita: „Labai džiaugiuosiu dalyvavusi šiuose „Erasmus+“ KA1 kursuose. Lektorių profesionalumas, įdomi, naudinga bei įvairiapusiška iPad naudojimo mokymo programa davė labai daug naudos. Didžiulis šių kursų privalumas yra tai, kad dalyviai ne tik gavo daug naudingos informacijos apie iPad naudojimą mokymo(si) procese, bet ir turėjo puikią galimybę pažinti kitų tautybių žmones, susipažinti su lankomos šalies kultūrinėmis ypatybėmis ir, be abejo, pagerinti anglų kalbos vartojimo įgūdžius. Gera nuotaika, teigiamos emocijos ir draugiški žmonės šildė daug labiau nei Ispanijos saulė, todėl mano atmintyje išliks tik patys geriausi prisiminimai apie šiuos kursus.“

Vaida iš Kuršėnų: „Ši savaitė buvo viena įspūdingiausių, sužavėjusi žodžiais neapsakoma Ispanijos gamta, kalnų grožiu, šiltais žmonėmis. Labiausiai džiugina gautas rezultatas, įgytos žinios paskaitų metu bei užmegztos pažintys ir šauni lietuvaičių komanda. Niekada negalvojau, kad galiu šitaip susidomėti naujausiomis IKT technologijomis, o iPad, nuostabaus vadovo Arto Joutsimäki dėka, atvėrė naujas mokymosi galimybes, paliko daug minčių ateičiai ir didelį norą tobulėti bei toliau tęsti pradėtą veiklą. Sužavėjo vadovo dėmesys kiekvienam, noras atsakyti į kiekvieno klausimus ir atsakymų ieškojimas. Stebino tikslingai parinktas programos turinys, pritaikant kiekvienam iš mūsų reikiamas muzikines programas pagal mūsų darbo pobūdį ir veiklą. Esu labai dėkinga kolegei, kuri neleidžia ilsėtis, su didžiuliu noru bei susidomėjimu nuolat skatina domėtis naujovėmis ir, žinoma, programai „Erasmus“ už šią nepamirštamą ir pedagoginei praktikai labai naudingą kelionę.“

Vaida iš Velžio: „T-S-P into English“ kursai yra puikus „dive-in“ (liet. panardinimo) kursų pavyzdys: čia nėra ilgų mokymo paskaitų, aptarimų ką reikėtų daryti, o ko vengti, svarstymų kiek, kam ir kaip naudoti vieną ar kitą programėlę (ang. App). Kursai rengiami principu „imk ir daryk“ – o tai labai šaunus požiūris. Per praktiką galėjome suprasti, atsirinkti, kuri programėlė iš aibės panašių yra tinkamiausia kiekvienam mokytojui ir jo mokiniams. Tokiu būdu mokytojas gali išmokti ne tik kaip individualizuoti mokymą savo mokiniams, bet ir sau pačiam. Taip pat buvo smagu mokytis mokant, nes kursuose dalyvavo mokytojai iš skirtingų šalių, naudojantys skirtingus įrenginius bei turintys skirtingą patirtį, įgūdžius bei požiūrį. Todėl šie kursai nebuvo vien tik bendrakultūrinių ir profesinių kompetencijų ugdymas, bet kartu ir bendražmogiškų vertybių stiprinimas bei kūrybiškumo skatinimas, ir be abejonės, nuostabi pasaulio pažinimo pamoka. Mokymų pabaigoje anglų kalbos mokytojų grupės lektorius Peter Rafferty kiekvienam grupės nariui padovanojo po baltutėlį laukinį ispanišką akmenėlį, linkėdamas, jog grįžę į namus kursų dalyviai būtų tie „ugnies akmenys“, kurie savo įstaigose, organizacijose įžiebs ir palaikys kursuose patirtų įspūdžių ir gautos patirties „ugnį“. Mano akmenėlis, įsitaisęs garbingoje darbo stalo vietoje, dar nenustojo pildyti magiškų Peter’io palinkėjimų…“

Ligita:

„Kas galėjo pagalvoti, kad tiek daug teks sužinoti.
Pamatyti ir išgirsti, įspūdžių tiek daug patirti.

Būdama visai naujokė, stengiaus kuo daugiau išmokti.
Daug programų išbandyti, iPad’ą gerai valdyti.

Dirbo čia šauni komanda, latviai, belgai ir olandai…
O iš lektorių šaunių pasisėmiau daug žinių.

Patirties šios nepamiršiu, iPad’ą naudoti imsiu.
Pamokos taps įdomesnės, įvairesnės ir šaunesnės.

Kursai man labai patiko, puikų įspūdį paliko.
O už šią nuostabią progą tik Erasmus reik dėkoti.“

Kursų akimirkos: