„Erasmus+“ kursai Santorinio saloje, Graikijoje

2015-06-05

Gegužės mėnesio 17-23 dienomis Santorinio saloje, Graikijoje vyko programos „Erasmus+“ kursai „Sharing Landscapes“ apie mokymą(si) už klasės ribų, kuriuos organizavo „EUcourses.eu“.  Kursų pagrindinė idėja – vienintelis žinių šaltinis yra patirtis, todėl kraštovaizdžio tyrinėjimas yra  puiki mokymo(si) medžiaga, siūlanti perskaityti ir interpretuoti „kraštovaizdžio gramatiką ir žodyną“. Kursuose dalyvavo Kuršėnų Pavenčių mokyklos geografijos mokytoja Estera Matulevičienė ir anglų kalbos mokytoja Sigita Vaitkuvienė.

Kursų metu lektoriai iš Didžiosios Britanijos David Powell ir Pete Stevens bei mokytojai iš įvairių Europos šalių dalinosi savo žiniomis, patirtimi bei idėjomis, kaip mokymas(is) už klasės ribų gali praturtinti ugdymo veiklą. Kursų vadovas David Powell supažindino su kraštovaizdžio tyrinėjimo sąvokomis, pristatė mokymo(si) lauke metodus, kinetinio ir erdvinio mokymo(si) sampratas. Informacinių technologijų specialistas Pete Stevens pristatė įvairias programėles mobiliesiems įrenginiams: „Book Creator Free“,  „Adobe Voice – Show your story“, „QR Code Reader by Scan“, „QR Code Maker“, „Pinnacle Studio for iPad“, „Bambuser“, „Aurasma“, „Photosynth“, „Socrative – Teacher“, „Socrative – Student“. Kursų dalyviai jas išbandė kurdami elektronines knygas ir pasakojimus apie gražiausią Santorinio salos kurortą Oia, filmukus apie visos savaitės veiklą Santorinyje, QR kodus liaudies muziejaus eksponatams, testus mokiniams apie ūkininko veiklą Megalochori kaime, papildytos realybės užduotis istorijos muziejuje, filmuodami ir iš vietinės tavernos tiesiogiai transliuodami graikiško maisto gaminimo procesus bei filmuodami panoramas Akrotiri archeologijos muziejuje.

Mokymai vyko labai draugiškoje aplinkoje. Mokymų turinys – kultūrinis, socialinis, istorinis – buvo labai naudinga ir puiki šiuolaikiška mokomoji medžiaga, kuri suteikė mokytojams daug žinių ir patirties, mokė kurti, padėjo tobulinti darbo su planšetėmis „iPad“ įgūdžius bei bendravimo anglų kalba gebėjimus, mokė dirbti komandoje, pasitikėti kolegomis ir savimi.

„Miestas – tai atversta knyga, kuri laukia, kad ją lankytojas atverstų ir perskaitytų. Ši knyga yra sudėtinga ir daugiasluoksnė, pilna istorinių įrankių, vaizdų, garsų, žodžių, žmonių, pastatų ir planų“. Tai labiausiai man įstrigęs kursų vadovo David Powell pamąstymas apie miesto skaitymą. Šie kursai buvo nepaprastai naudinga patirtis įvairiomis prasmėmis – sutikau ypatingai įdomių ir kompetentingų pedagogų, atradau naudingų mobiliųjų programėlių, tinkamų mano pamokoms, patobulinau anglų kalbos įgūdžius, ir, be abejo, turėjau puikią progą įsitikinti, kad Santorinio sala ne veltui yra laikoma viena gražiausių pasaulio salų.

Mokytoja Sigita Vaitkuvienė