„Erasmus+“ kursai Suomijoje

2015-03-02

Vasario 9-13 dienomis Helsinkyje vyko programos „Erasmus+“ kursai „Future Learning with iPads and Tablets“ („Mokymosi ateitis su iPad ir kitomis planšetėmis“). Kursuose dalyvavo Kuršėnų Pavenčių mokyklos mokytojų komanda, įgyvendinanti projektą „Mokytojų mobilumas mobiliojo mokymo(si) sistemos tobulinimui“.

Pagrindinė kursų tema buvo planšečių taikymas ugdant specialiųjų poreikių mokinius, tačiau tikrai buvo ko pasimokyti visų dalykų mokytojams. Kursų lektoriai iš Suomijos bei Austrijos pristatė ne tik pagrindinius mobiliojo mokymosi principus ir įvairias programėles, bet ir švietimo sistemas bei veiklos pavyzdžius Suomijoje ir Austrijoje. Savo patirtimi naudojantis planšetėmis dalijosi ne tik kursų lektoriai, bet ir patys kursų dalyviai – mokytojai iš įvairių šalių.

Be to, buvo organizuoti trys vizitai į skirtingas mokyklas, kurios sėkmingai naudojasi planšetėmis specialiojo ugdymo ir bendrojo lavinimo procesuose. Buvo demonstruojami anglų kalbos, muzikos, medijų raštingumo ir kiti užsiėmimai. Kursų dalyviai liko sužavėti laisva ir kūrybinga atmosfera pamokose, tačiau labiausiai nustebino visų mokinių – o ypač mokinių su negalia – gebėjimai naudotis planšetėmis ir atsakomybė už savo mokymosi veiklą.

Pagrindinę kursų mintį galima būtų apibendrinti kursų vadovo Petri Ilmonen žodžiais: „Planšetės atveria tokias galimybes mokymuisi ir kūrybinei veiklai, apie kurias anksčiau net nesvajojome, ypač mokiniams su negalia ir spec. ugdymosi poreikiais. Jeigu mokytojas turi galimybę, bet nesudaro savo mokiniams sąlygų naudotis planšetėmis, jis daro nusikaltimą.“

Kursų dalyvės Ieva bei Jūratė dalinasi savo įspūdžiais:

Jūratė: „Mano gyvenime planšetės „iPad“ užėmė labai mažai vietos. Išvykus į mokymus Suomijoje supratau, kad labai klydau. Kompetentinga lektorių komanda greitai mane įtikino, kad naudojantis planšetėmis „iPad“ pamokose, jos tampa įdomios ir žaismingos. Tai yra labai svarbu specialiųjų poreikių mokiniams, kuriems monotoniškas darbas tampa nuobodus, greitai pavargsta ir sunkiai sutelkia dėmesį. Atvykę mokytojai iš Vokietijos, Graikijos, Rumunijos, Austrijos ir kitų šalių dalijosi gerąja patirtimi, supažindino su programėlių įvairove, mokė kurti. Džiaugiuosi turėjusi galimybę išvykti į mokymus, kur sutikau daug įdomių žmonių, pamačiau ir pamilau Helsinkį, o svarbiausia atradau meilę planšetėms „iPad“.

Ieva: „Žingsnis iš komforto zonos, iškeliavimas į svečią šalį, kur nei draugų, nei artimųjų, menki užsienio kalbos įgūdžiai išties mane baugino. Tačiau noras tobulėti, pasisemti vertingos profesinės patirties buvo stipresnis jausmas. Savaitė mokymų Helsinkyje prabėgo kaip diena. Iki pat šios dienos vis mintimis grįžtu atgalios. Tokia patirtis verčia gerokai kilstelėti „vidinę kartelę“. Buvo įdomu ir labai naudinga pažinti kitos šalies kultūrą, tobulinti užsienio kalbos gebėjimus, darbinius įgūdžius, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, sukurti naujų socialinių ryšių tinklą. Taip pat šie mokymai mane stipriai motyvavo „pamilti“ informacines technologijas bei taikyti jas savo darbe. Puiki patirtis, pasitaikius progai vėl kartočiau…“

Jeigu šiuo metu pildote „Erasmus+“ paraišką ir ieškote kursų, rekomenduojame organizacijos „Atempo“ kursus Austrijoje ir Helsinkyje.