„iBooks Author“ interaktyviems vadovėliams kurti

2012-11-23

„iBooks Author“ – tai nemokama programa kompiuteriui „Mac“, kuri leidžia kurti nuostabias interaktyvias knygas bei vadovėlius. Paveikslėlių galerijos, vaizdo įrašai, interaktyvios diagramos, trimačiai objektai, klausimai žinių pasitikrinimui ir įterpiami valdikliai su internetiniu turiniu tiesiog prikausto su programa „iBooks Author“ sukurtų knygų skaitytojų dėmesį.

Naudotis šia programa labai paprasta ir lengva. Autoriui tereikia pasirinkti šabloną ir tuomet keisti šablone esantį turinį savu. Visas darbo procesas pagrįstas principu „drag and drop“, t.y. tereikia pasirinkti norimą objektą (paveikslėlį, vaizdo įrašą ar pan.) ir įtempti į pasirinktą vietą. Galima naudotis ir įrankiu „įterpti“, tuomet reikės tik pasirinkti objektą iš kompiuterio ar kitos laikmenos.

Kuriant vadovėlį, jį galima iš karto išbandyti planšete „iPad“. Tereikia prijungti planšetę prie kompiuterio „usb“ laidu, atsidaryti el. knygų skaitymo programą „iBooks“ ir spustelėti peržiūros mygtuką. Baigus kurti vadovėlį, jį galima išsaugoti formatu „ibooks“ ir įsikelti į pasirinktą virtualią mokymosi aplinką ar svetainę, kad ją parsisiųsti galėtų mokiniai bei kolegos arba įkelti į knygų parduotuvę „iBooks“.

Šeduvos gimnazijos technologijų mokytoja Inga Hokušienė yra sukūrusi keletą knygelių lietuvių kalba, kurias jau išbandė su savo mokiniais. Tiek mokiniai, tiek mokytojai pastebi, kad tokias knygeles skaityti daug įdomiau, jos tiesiog prikausto dėmesį. Be to, mokytojui naudotis jomis daug patogiau, nes visa mokomoji medžiaga (tekstas, paveikslėliai, vaizdo įrašai, susijęs internetinis turinys ir pan.) pateikiami vienoje priemonėje.

Programa „iTunes“ turi specialų skyrelį, kur galie įsigyti knygų, sukurtų su „iBooks Author“ (dauguma anglų kalba).

Parsisiųskite „iBooks Author“ kompiuteriui „Mac“.