Interaktyvios prezentacijos su apklausomis

2017-12-12

Skaidrių prezentacijos (pateiktys) – turbūt populiariausia vaizdo priemonė, lydinti įvairius pranešimus, renginius ir, deja, pamokas. Kodėl sakome „deja“? Todėl, kad tai yra pasyvi informacijos perdavimo forma (nesvarbu, kokie dinamiški būtų jos elementai), nebent skaidres ruošia ir jas pristato patys mokiniai arba mokytojas derina jas su žodinėmis apklausomis, įtraukiančiomis užduotimis ir pan. Laimei, nuo šiol prezentacijoms galima lengvai suteikti interaktyvumo ir įtraukti klausytojus į aktyvią veiklą, t.y. į skaidres įterpti specialius apklausų valdiklius, kurie suteiktų galimybes klausytojams tiesiogiai atsakinėti į klausimus naudojantis savo išmaniaisiais įrenginiais, balsuoti, dalintis nuomone ir pan.

Yra net keletas internetinių įrankių, kurie leidžia demonstruoti interaktyvias skaidres, pav., Mentimeter , Swipe, Poll Everywhere ar kt., tačiau plačiau norime pristatyti Poll Everywhere, nes jis suteikia galimybę ir į jau sukurtas programų „Keynote “, „Power Point“ ar „Google“ skaidres įterpti interaktyvias apklausas (su pasirenkamais atsakymais, atvirais klausimais, žodžių debesimis ir pan.) .

Kaip juo naudotis? Svetainėje Poll Everywhere reikia atsidaryti paskyrą ir prisijungus susikurti apklausą iš vieno ar kelių klausimų. Tuomet kompiuteryje, iš kurio bus demonstruojama skaidrių prezentacija, reikia įdiegti specialių valdiklį, kurį paleidus į atidarytą skaidrių pristatymą automatiškai įterpiamos skaidrės su apklausos langais. Pradėjus skaidrių demonstraciją, apklausa tampa aktyvi ir dalyviai gali atsakinėti į  jos klausimus naudodamiesi savo išmaniaisiais įrenginiais: jie turi parsisiųsti specialias programėles „Poll Everywhere“ (iOS, Android) ir įvesti skaidrėje rodomą prisijungimo kodą.

Žiūrėkite smagų pristatymą, kaip veikia šis įrankis:

Naudojantis kitu populiariu įrankiu – Mentimeter – skaidrės kuriamos specialioje svetainėje ir nereikia nieko papildomai įdieginėti. Dalyviai atsakinėja į klausimus savo išmaniuosiuose įrenginiuose atsidarę svetainę www.menti.com. Tačiau nemokama įrankio versija riboja klausimų skaičių. Kaip susikurti savo interaktyvią prezentaciją su įrankiu Mentimeter, žiūrėkite šioje vaizdo pamokoje:

Daugiau įrankių interaktyvioms prezentacijoms su apklausomis rasite čia.