„iPad“ programėlės muzikai

2015-04-22

Vienas iš pagrindinių dalykų, kuo prieš daugelį metų mane sužavėjo kompanija „Apple“, o gal net tiesiog užbūrė, – tai požiūris į muziką, galimybės ją kurti ir mėgautis ja! Apskritai, beveik visi, kas daugiau ar mažiau yra susiję su el. muzikos pasauliu žino, kad kompanijos „Apple“ produktams jame lygių nėra! Čia negaliu neprisiminti savo senų gerų draugų  iš Vokietijos Norbert Krebs ir Gerd Gockel-Feldmann, kurių dėka prieš daug daug metų prasidėjo mūsų pažintis su kompanijos „Apple“ pasauliu ir aistra muzikai.

Nedrįsau anksčiau apie muziką rašyti, nes neturiu jokio muzikinio išsilavinimo…  Laimei „Erasmus+“ kursų metu Suomijoje sutikau šios srities specialistą Arto Joutsimäki, kuris noriai pasidalino savo žiniomis bei patirtimi ne tik su manimi, bet ir su mano kolegėmis muzikos mokytoja Vaida bei užklasinės veiklos ir šokių vadove Gintare. Tad šiame straipsnyje bandysime pasidalinti tuo, ką sužinojome.

Pirmiausia norime atkreipti dėmesį, kad planšetė iPad ar kompiuteris niekada negros geriau už tikrą instrumentą, tačiau kai nėra galimybės pasinaudoti brangiais instrumentais, kai klasėje tik vienas pianinas, o groti nori visi mokiniai, kai reikia įrašyti muziką, sujungti keletą garso takelių į vieną, kai ieškote naujų netikėtų muzikinių sprendimų ar paprasčiausiai norite išbandyti įvairių instrumentų melodijas, sąskambius ir pan. – geresnio įrankio už iPad tiesiog nerasite… Tačiau dirbant su iPad reikia nepamiršti ir keleto svarbių dalykų:

 • Jei norėsite su iPad groti, išjunkite daugiafunkcinių gestų režimą (Settings – General – Multitasking Gestures), nes jis trukdo grojant keliais pirštais.
 • Apple TV netinka darbui su muzika, nes garsas dalelytę sekundės vėluoja, o muzikoje tai jau daug.
 • Savo sukurta muzika galėsite dalintis, kur tik norite, bet kitų autorių kūriniais su iPad taip lengvai nepasinaudosite, nes kompanija „Apple“ labai atsakingai saugo autorių teises.

Keletas pagrindinių programėlių, kurias rekomendavo Arto Joutsimäki „Erasmus+“ kursų metu:

 • GarageBand (naujiems iPad nemokama) – tai ne tik visi klavišiniai, styginiai ir mušamieji instrumentai vienoje programėlėje, bet kartu ir įrašų studija, kurioje galite kurti, redaguoti ir miksuoti garso takelius, kurti įrašus su draugais (Jam Session) ir jais dalintis, bet ir pasinaudoti profesionalia pagalba, kuri ištaiso ritmo ir kitas klaidas.
 • AudioBus (4,5€) – tai yra sistema, kuri leis jums skirtingas muzikines programėles sujungti į vieną (pavyzdžiui, groti būgnais su viena programėle, o įrašinėti į kitą). Ji palaiko daugiau nei 600 programėlių.
 • Novation Launchpad  (nemokama) – kurti muziką dar niekada nebuvo taip smagu ir paprasta – kurkite ir miksuokite kaip tikri DJ!
 • For Score (4,5€) – ne tik natų skaitymui ar partitūroms, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: importuokite pdf dokumentus, siųskitės žymiausius muzikos kūrinius, kurkite patys, iš karto grokite ir dalinkitės.
 • ScoreCloud Express HD (0,99€) – bet kurią jūsų muzikinę idėją išvers į muzikinę kalbą bei užrašys.
 • Symphony Pro (12€) – visas orkestras jūsų planšetėje ir dar daugiau.
 • Knock Wood (nemokama) – belskite į medį ir kurkite muziką su iPad!
 • Drums (0,99€) – studijinės kokybės būgnų rinkinys jūsų kišenėje!
 • Real Piano (2,99 €) – pianinas jūsų planšetėje su visais 88 klavišais, kuriuos galite paprasčiausiai perstumti.
 • Real Ukele (nemokama) – viena tikroviškiausių Havajų gitarų planšetėje!

Be abejo, programėlių muzikai yra žymiai daugiau! Susipažinkite, ką siūlo kiti mokytojai entuziastai, sėkmingai besinaudojantys planšetėmis iPad muzikos pamokose:

 iPad and Technology in Music Education

 Music with Mrs. Dennis

30 iPad Apps for music teachers

12 Outstanding Music Teaching and Learning Apps for iPad

Ir keletas tiesiog puikių vaizdo įrašų apie iPad ir muziką: