Kaip paruošti naujas planšetes „iPad“ darbui klasėje

2017-12-05

Jei skaitote šį straipsnį, greičiausiai ką tik įsigijote naujas planšetes „iPad“ savo ugdymo įstaigai. Sveikiname ir džiaugiamės kartu su jumis! Be abejo, naujas planšetes reikia aktyvuoti ir tinkamai paruošti darbui mokykloje. Taigi dalinamės patarimais, kas svarbiausia ir kaip tai padaryti paprasčiau ir greičiau.

Jei turite galimybę, galite naudotis specialia programa „Apple Configurator“ ir įsidiegę ją į savo kompiuterį „Mac“ greitai ir paprastai sutvarkyti visas planšetes. Yra ir specialių įrenginių, kurie padeda tvarkyti mokyklos planšetes. Jei tokių galimybių ar įrenginių neturite, užtruksite šiek tiek ilgiau, bet tai bus paprasčiausias procesas:

 1. Aktyvuokite pirmą planšetę kaip naują (ang., Set Up as New iPad). Kad tai galėtumėte padaryti, reikės prisijungti prie bevielio interneto tinklo ir susikurti paskyrą „Apple ID“ (saugiai kur nors užsirašykite paskyros duomenis bei atsakymus į saugos klausimus – jų gali ateityje prireikti ). Nedėkite jokių planšetės užrakinimo slaptažodžių (ang., Passcode – Options – Don’t Add Passcode) ar planšetės atrakinimo pirštu (ang., Touch ID – Set Up Touch ID Later).
 2. Sutvarkykite pirmos planšetės nustatymus:
   – Klaviatūroje (Settings – General – Keyboard) pridėkite lietuvių kalbą ir išjunkite „Auto-Correction“, „Check Spelling“ bei „Predictive“;
   – Nustatykite, kad planšetės užsirakintų (Display & Brightness – Auto-Lock) šiek tiek vėliau – po 5 min.;
   – Išjunkite klaviatūros garsus (Sounds – Keyboard Clicks – išjungti);
   – Jei planšetės jungiamos prie vienos paskyros „iCloud“, jame palikite tik funkcijas „iCloud Mail“, „Find My iPad“ ir „iCloud Backup“;
   – Skyrelyje „iTunes & App Stores“ įjunkite automatinius parsiuntimus (ang., Automatic Downloads): „Apps“, „Books“ ir „Updates”;
   – Prijunkite paskyros „iCloud“ el. paštą;
   – Išjunkite žinutes „iMessage“ ir vaizdo pokalbius „FaceTime“
 3. Parsiųskite pagrindines programėles.
 4. Pasidarykite pirmos planšetės kopiją „iCloud Backup“.
 5. Junkite kitas planšetes ir rinkitės kopijuoti nustatymus iš debesies „Restore from iCloud Backup“ (junkitės su ta pačia paskyra). Palikite planšetes įjungtas (geriausia, kad kartu jos krautųsi) ir per kelias valandas visi nustatymai bei turinys parsisiųs automatiškai.

P.S. Primename, kad pagal įrenginių naudojimosi taisykles, kiekvieną mokyklos planšetę reiktų jungti prie atskiros paskyros. Sutvarkius nustatymus bei svarbiausias programas, tą galima ir padaryti.