Kaip su „iPad“ sukurti video „vaizdas vaizde“?

2015-04-12

Programėlė „iMovie“ (nemokama naujesnėms planšetėms „iPad“) leidžia kurti video „vaizdas vaizde“ arba „vaizdas šalia vaizdo“. Ši galimybė puikiai tinka vaizdo pamokoms, reportažams ar įdomesniems video projektams kurti (daugiau patarimų apie tai, kaip kurti filmukus su „iMovie“ rasite čia).

Pirmiausia pasirinkite, kurioje vieno vaizdo siužeto vietoje norėsite įterpti kitą (ties ta vieta turėtų būti nustatyta balta vertikali linija). Tuomet iš „iMovie“ video išteklių skyrelio pasirinkite kitą vaizdo įrašą, kurį norėsite įterpti. Palietus vaizdo įrašą, atsidarys papildomų funkcijų meniu. Funkcijas „vaizdas vaizde“ arba „vaizdas šalia vaizdo” rasite išskleidę  meniu – paspaudę tritaškį.

Įterptą vaizdo įrašą (jį matysite virš jau anksčiau įkelto) pažymėkite – palieskite, kad jis būtų apvestas geltonu rėmeliu.

Pažymėjus įterptą vaizdo įrašą, peržiūros lango apatiniame kampe atsiras dvi redagavimo galimybės: vietos bei dydžio keitimo ir priartinimo/nutolinimo. Spustelėję ant vietos bei dydžio keitimo įrankio, galėsite perstumti įterptą vaizdo įrašą iš vienos vietos į kitą arba padidinti/pamažinti su dviem pirštais.

Spustelėję ant priartinimo/nutolinimo galimybės, su dviem pirštais galėsite priartinti vaizdą arba nutolinti.

Be to, su programėle „iMovie“ galite įterpti vieną vaizdą šalia kito (procesas tas pats: pasirinkite video iš išteklių, spauskite tritaškį ir pasirinkite galimybę „vaizdas šalia vaizdo“).

Sėkmės!