Kaip susikurti „Nearpod“ pamoką

2013-09-29

Dalinamės patarimais, kaip susikurti pamoką ir organizuoti Nearpod sesiją.

Kad galėtumėte kurti Nearpod pamokas ir organizuoti sesijas, pirmiausia jums būtina prisiregistruoti svetainėje www.nearpod.com. Prisiregistravus ir prisijungus prie savo paskyros, jums bus pasiūlyta dalyvauti internetiniuose seminaruose (ang., webinars) ir susipažinti su Nearpod galimybėmis. Pasinaudokite šia galimybe!

Norint pradėti kurti naują pamoką, be abejo, reikia spustelėti mygtuką Create. O atsidariusiame lange pasirinkti New Presentation.

Pamoką sudaro atskiros skaidrės, kuriose gali būti paveikslėlis su tekstu (ang. New Slide), apklausa (ang., Poll), testas (ang., Quiz), atviras klausimas (ang., Open ended question), vaizdo įrašas, skaidrė, ant kurios galima piešti (ang., Draw) ar internetinio puslapio nuoroda.

Galimybė įkelti iš karto kelis paveikslėlius ar skaidrių pristatymą (ang., Slide Show) prieinama tik mokamos paskyros vartotojams.

Pirma ir paskutinė skaidrė būtinai turi būti neinteraktyvi, t.y. paprastas paveiksliukas.

Jeigu turite skaidrių pristatymą (PowerPoint ar Keynote), galite visas skaidres paversti paveiksliukais (eksportuoti formatu jpg) ir sukelti į kuriamą Nearpod pamoką.

Organizuoti Nearpod sesiją galima arba prisijungus prie svetainės www.nearpod.com, arba planšetėje iPad atsidarius programėlę Nearpod ir prisijungus kaip mokytojui. Pasirinkus publikuotą pamoką, reikia spustelėti Launch. Tuomet viršuje matysite pin kodą, kurį padiktuosite mokiniams, kad jie galėtų prisijungti prie pamokos.

Kai mokiniai prisijungs prie sesijos, pirmiausia jie matys pagrindinį paveiksliuką. Pamokos antroje skaidrėje visada automatiškai būna mokinių prisijungimo langelis (jo kurti mokytojui nereikia). Mokiniui būtina įvesti savo vardą, o ID nėra būtinas.

 

 

Vesdamas pamoką mokytojas skaidres perstumia vieną po kitos arba pasirenka bet kurią ir pasidalina ja su mokiniais (ang. Share).

Taip pat pasidalinti galite ir interaktyvių skaidrių rezultatais su mokiniais. O kilstelėję slinktį “My answers”, mokiniai galės peržiūrėti asmeninius rezultatus. Nepamirškite, kad pamokos metu pateiktus mokinių atsakymus bei rezultatus galite peržiūrėti ir vėliau. Tereikia tik prisijungti prie savo paskyros naršyklėje ir atsidarius vertinimo skyrelį Assess, pasirinkti pravestą pamoką. Rezultatus galėsite peržiūrėti internete arba atsisiųsti formatu pdf.

 

Linkime sėkmės!