Mokomės kalbų su išmaniais įrenginiais

2019-09-26

Planšetė „iPad“ ar telefonas „iPhone“ – puiki priemonė užsienio kalbų mokymuisi!

Pirma, šiuose įrenginiuose yra įdiegta teksto skaitymo funkcija. Ją įjungti galite nustatymų skyrelyje „Settings“ (General – Accessibility – Speech). Įjungus funkciją „Speak Selection“ pažymėkite tekstą interneto naršyklėje, užrašinėje ar bet kurioje programėlėje ir atsidariusioje meniu juostoje spauskite mygtuką „Speak“. Įrenginys pats nustatys rodomą kalbą ir skaitys tekstą būtent ta kalba. Jei nepatinka balsas, jį pasikeisti galite tame pačiame nustatymų skyrelyje „Speech“. Be to, ten galite įjungti ir funkciją „Speak Screen“ – tuomet bus skaitomas visas tekstas esantis ekrane. P.S. Mokiniams dažnai patariu pasirašius monologą pirmiausia jo paklausyti, o tik tada mokytis pasakoti, kad būtų išvengta tarimo klaidų.

Antra, valdymo balsu funkcija arba virtuali asistentė „Siri“ – taip pat puiki kalbų mokytoja. Su ja galite ne tik kalbėtis, lavindami savo tarimą užsienio kalba, bet ir užduoti su kalbos mokymusi susijusius klausimus, pvz.: kaip rašosi vienas ar kitas žodis, kokia jo reikšmės ir pan. Su „Siri“ galite kalbėtis nuspaudę ir palaikę pradžios mygtuką (naujausiuose įrenginiuose – šoninį išjungimo mygtuką). Nustatymus galima keisti skyrelyje „Settings“ (General – Accessibility – Siri). P.S. Mano mokinių vienas mėgstamiausių užsiėmimų pertraukų metu – anglų kalba kalbinti „Siri“. 

Trečia, daugybė svetainių ir programėlių kalbų mokymuisi suteikia galimybę mokytis bet kur ir bet kada. Dalinamės pačiomis populiariausiomis ir mūsų išbandytomis įvairių kalbų mokymosi programėlės:

Kalbų kursai:

Kortelės žodžių mokymuisi:

Mokymasis bendraujant:

Vertėjai (pirmi du verčia tekstą ir per kamerą):

Taigi, imkite ausines ir mokykitės! Linkime sėkmės!