Klaipėdos Simono Dacho progimnazija – šiuolaikinė mokykla!

2017-05-25

Kaskart apsilankius Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje nustebina kas nors naujo: išradinga mokinių veikla, novatoriškos mokytojų idėjos, naujai įrengtos patalpos, meninės instaliacijos, europiniai projektai ar naujos pažintys su be galo kūrybiškais ir atsidavusiais mokytojais. Gegužės 22 d. progimnazijoje susirinkusius iKlasės seminaro dalyvius mokyklos direktorė Daiva Marozienė pasveikino japonų patarle: „Viena diena su puikiu mokytoju yra geriau nei tūkstantis dienų stropaus mokymosi“.  Tokių puikių mokytojų šioje progimnazijoje pažįstame jau nemažai: tai fizikos mokytoja ekspertė Virginija Birenienė, teatro mokytojas Karolis Makauskas, pradinių klasių mokytoja Edita Teslenko ir daugybė kitų! Pažintis su jais ir viena seminaro diena kartu ne tik praturtino mūsų veiklą naujomis idėjomis ir užkrėtė entuziazmu veikti, bet ir įrodė, kad Lietuvos švietimas tikrai turi, kuo didžiuotis!

Klaipėdos Simono Dacho progimnazija puoselėja gilias teatrinio ugdymo tradicijas ir puikiai derina šią veiklą su inovatyviomis technologijomis. Po pasveikinimo naujai įrengtoje edukacijos ir laisvalaikio erdvėje mokytojai Karolis Makauskas, Ilona Nagrodskytė ir Sigita Užporaitė pakvietė pasižiūrėti pradinių klasių mokinių paruoštą spektaklį „Pelės maldos“. Nuoširdi mokinių vaidyba ir prasmingi žodžiai, vaizdai bei muzika sukūrė puikų pasirodymą, suvirpinusį mūsų visų širdis. Po spektaklio teatro mokytojas Karolis tiesiog sužavėjo visus savo entuziazmu bei inovatyviomis idėjomis. Jis pristatė animacijos bei virtualios realybės kūrimo galimybes ir pademonstravo savo kurtą bei profesionalią įrangą įrašų kūrimui su programėlėmis „iMovie“, „GarageBand“, „iStopMotion”, įrankiais „Thinglink“ ir kt. 

Vis dėlto, pati novatoriškiausia erdvė mokykloje  – tai mokytojos Virginijos fizikos kabinetas. Stebina ne tik nauji ir šiuolaikiški baldai, bet ir įranga: laboratorijos „Einstein“, įvairūs matuokliai, didžiulės įstrižainės televizorius su „Apple TV“ ir, žinoma, planšetės „iPad“, kurios, pasak mokytojos, tapo absoliučiai įprasta mokymo priemone, praturtinančia bet kurią fizikos pamoką. Mokytoja Virginija pademonstravo, kaip su laboratorijomis „Einstein“ ir planšetėmis „iPad“ matuoti triukšmo lygį klasėje, apšvietimą, temperatūrą ir kt. Vėliau mokytoja pasidalino patirtimi, kokiomis programėlėmis dažniausiai naudojasi fizikos pamokose ir pristatė programėles „Quizizz“ bei „Aurasma“. Mokytoja Virginija žavi ne tik savo šiuolaikišku požiūriu į ugdymą, drąsiomis idėjomis ir noru dalintis savo žiniomis bei patirtimi su kolegomis, bet ir itin šiltais ir draugiškais santykiais su mokiniais: viso renginio metu jai talkino trys šaunūs šeštos klasės mokiniai, kuriems esame nuoširdžiai dėkingi už pagalbą!

Be to, seminare pranešimą skaitė ir svečiai iš všį Edukateka“. Mokytojai Gediminas Jonauskas bei Saulius Rudelis pasidalino patirtimi, kaip jie taiko išmaniąsias technologijas informacinių technologijų užsiėmimuose, pristatė mokinių darbus, spausdintus 3D bei lazeriniu spausdintuvu, programuojamus valdiklius „micro:bit“ ir kt. Savo neformaliojo ugdymo užsiėmimų ir projektų metu mokytojai puikiai derina technologijas su liaudies meno bei šokio užsiėmimais ir vykdomo programos „Nordplus Junior“ projekto „Dare to Share“ veiklomis. Jie džiaugėsi, kad išmaniosios technologijos padeda integruoti įvairius dalykus ir vienyti bendruomenę įvairiuose renginiuose vieniems kitus filmuojant, fotografuojant, kuriant pristatymus, bendradarbiaujant su partneriais iš užsienio ir pan.

Seminarą vainikavo neformaliojo ugdymo ir diskusijų prie virtuvės stalo veikla „Apple Pie“. Nuoširdžai dėkojame visiems!