Klasių fotosesija kitaip

2021-06-28

Klasių fotosesija – tradicinė daugumos mokyklų veikla. Dažniausiai į mokyklas atvyksta profesionalūs fotografai ir nufotografuoja visas klases. Tačiau galima fotosesiją organizuoti ir kitaip: šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę visiems – ne tik profesionalams – kurti puikias nuotraukas.

Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokykloje – daugiafunkciame centre veikia kūrybinė grupė „UpWeGo“, kurios nariai skraidina droną ir fiksuoja smagias akimirkas. Jiems kilo mintis pasinaudojant dronu sukurti kitokias klasių nuotraukas. Mokyklos stadione mokiniai tiesiog susėdo/sugulė ant žolės suformuodami įvairias figūras, o drono pilotai juos fotografavo. Išrinkę geriausią nuotrauką, mokiniai vėliau ją redagavo: papildė meniniais piešiniais naudodamiesi programėlės „Photo“ redagavimo funkcija „Markup“ ir specialiu pieštuku „Apple Pencil“.

Po pirmosios fotosesijos vis daugiau klasių ėmė siūlyti savo idėjas, vis įdomesnes, rinko geriausias, skaičiavo, kiek mokinių reikės idėjoms realizuoti ir kaip jie suguls. Dažniausiai ir klasių vadovai drąsiai guldavo su mokiniais ant žolės. Visų klasių kūriniai buvo publikuojami soc. tinklo „Facebook“ mokyklos puslapyje. Jais gėrėjosi, komentavo ir mokinių bei mokytojų išradingumu džiaugėsi visa mokyklos bendruomenė bei puslapio svečiai. Svarbiausia, kad ši fotosesija savaime sutelkė visas klases bendram kūrybiniam procesui: ilgo nuotolinio mokymosi išvarginti mokiniai ir mokytojai be jokių dvejonių savanoriškai pasekė smagia grupės „UpWeGo“ idėja ir kūrybiškai realizavo savo išradingas idėjas!

 

Akimirkos iš fotosesijų planavimo ir skaitmeninio nuotraukų redagavimo: