Kuriame filmukus apie inkliuziją Pandėlio gimnazijoje

2017-04-29

Pastaruoju metu daug kalbama apie inkliuziją – mokyklų siekį tapti ugdymo įstaiga visiems. Pasak Šiaulių universiteto doc. dr. Algirdo Ališausko, tai tokia ugdymo įstaiga, „kurioje gera visiems ir kuri tenkina visų ugdymosi dalyvių poreikius: ir vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ir mokytojo, kuriam reikia pagalbos, ir itin gabių vaikų, ir jų tėvelių“. Daugiau skaitykite čia. Programa „eTwinning“ net yra paskelbusi 2017-uosius inkliuzijos metais.

Atsiliepdami į Europos Komisijos kvietimą šiais metais diskutuoti apie mokyklą visiems ir žengti pirmuosius žingsnius inkliuzijos link, balandžio 28 d. Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijoje organizavome užsiėmimą inkliuzijos tema. Užsiėmime dalyvavo šeštos klasės mokiniai, diskutavo ir kūrė filmukus su programėlėmis „ToonTastic“ ir „iMovie“. Vėliau savo darbus pristatė mokytojams.

Džiugu, kad kūrybinė veikla ir diskusijos įtraukė visus klasės mokinius: jie dribo grupelėmis, poromis ar individualiai, patys rinkosi programėles kūrybai, padėjo vieni kitiems ir dalinosi smagiomis kūrybinio proceso emocijomis. Nė vienas vaikas neliko atskirtyje. Tai ir yra svarbiausias inkliuzijos siekis.

 

Dėkojame mokytojai Larisai už bendradarbiavimą!

 

0