Leidyklos „Nieko rimto“ interaktyvios knygos

2018-01-13

Leidykla „Nieko rimto“ nuolat džiugina mus ne tik savo puikiomis knygomis, bet ir inovatyviomis idėjomis. Neseniai jų tinklaraštyje radome puikų straipsnį apie interkatyvias knygas : „Nors neretai tėvai kiek vengia savo vaikams į rankas įduoti išmaniuosius įrenginius, vis dėlto šiandien jie gali tapti puikiu būdu paskatinti vaikus skaityti. Juk knyga, kuri džiugina, skatina žaisti ir domėtis įvairiausiais dalykais, iškart tampa įdomesnė.“ Tad kviečiame jus susipažinti su keliomis leidyklos naujovėmis ir programėlėmis:

  • Rainiuko Pikselio kelionės po Lietuvos miestus. „Kai Petriukas, atsisveikinęs su geriausiu draugu rainiuku Pikseliu, išvažiuoja į ekskursiją, katinas sunerimsta. O jei kas nutiks bičiuliui? Ir kaipmat sugalvoja planą: ieškoti Petriuko keliaujant po Lietuvos miestus. Katinas po katino susirenka net 9 rainiukai, pasiryžę lydėti Pikselį plaustu, oro balionu, vežimu, traukiniu, paspirtukais… Kelionės pabaigoje bus įrodyta – draugystė įveikia visas kliūtis!“ Įgytas žinias skaitytojai kviečiami įtvirtinti programėlėje išmaniesiems įrenginiams Pikselio kelionės.
  • Mėgintuvėlis kosmose. „Mėgintuvėlis su pusbroliu Cilindriuku kiekvieną vakarą stebi žvaigždes. Staiga danguje blyksteli ir nukrenta žvaigždė – Žvaigždukas. Mėgintuvėlio ir Cilindriuko užduotis – padėti Žvaigždukui grįžti pas savo šeimą, Į KOSMOSĄ! Kaip? Teks skristi raketa!“ Knygą papildo programėlė „Mėgintuvėlis kosmose.
  • Peliūnės vasara. „Peliūnėlis kūlvirsčia neria į spalvingą miško pasaulį. Reikia tiek daug patirti, užuosti, paragauti! Kai kada teks ir išsigąsti. O paskui taip jauku nurimti mamos peliūnės glėbyje. Ši vasara – pati įsimintiniausia jųdviejų gyvenime.“ Kiekvieną istoriją papildo kompozitoriaus Sigito Mickio kurtos ir Nedos Malūnevičiūtės įdainuotos melodijos, kurias išgirsti padės išmanioji programėlė „Peliūnės dainelės“.
  • Gamtos metų ratas. „Gamtininkas ir rašytojas Selemonas Paltanavičius kviečia atskleisti Lietuvos gamtos paslaptis keliaujant metų laikų ratu. Šiame gausiai iliustruotame gamtos pažinimo vadove autorius pasakoja apie kiekvieno mėnesio ypatumus, siunčia trumpas žinutes, užduoda klausimus ir į juos atsako, kviečia atlikti nuotaikingus metų laikų darbelius ir… užrašo pokalbius su gamtoje sutiktais gyvūnais!“ Selemono Paltanavičiaus filmuoti vaizdo įrašai atgis skaitytojų išmaniuosiuose įrenginiuose įdiegtoje programėlėje „Metų ratas“.
  • Žurnalas Laimiukas. Smagų žurnalą papildo programėlė „Laimiukas“, atnaujinama su kiekvienu nauju žurnalo numeriu.
  • Išradingi daiktai. Vartydami knygą „Interviu su daiktais“ „programėlės „Išradingi daiktai“ naudotojai pamatys vaizdo įrašą, kaip spausdinama senovine mašinėle, kaip ūžia tikra ūžynė, kokiais akiniais pasipuošti karnavalui, kaip raumenų jėga veikia adatos ant siūlo siūbavimą. Jie išgirs, kaip skamba šukos, kaip muzikuojama šaukštais, sužinos, koks galvosūkio su degtukais atsakymas ir kaip jaučiasi augintinis lagamino guolyje.“
  • Pažink pasaulį. Programėlė skirta papildyti Heather Alexander ir Meredith Hamilton enciklopedijos „Vaiko pažintis su pasauliu“ turinį. Nukreipę išmanaus įrenginio kamerą į knygos puslapius su žemėlapiais, pamatysite 28 nuotraukas su įžymiomis pasaulio vietomis. Pasitikrinkite, ar visas jas įsidėmėjote!
  • Girios Paštas. „Selemono Paltanavičiaus knygoje „Jei rašysi laišką girion“ žvėreliai, paukščiai, vabalai rašo laiškus savo bičiuliui gamtininkui ir rašytojui iš girios į miestą. Dar vienas laiškų autorius – girininkas Jonas. Jo laiškus galima išgirsti garso įrašuose, kuriuos įgarsino pats Selemonas Paltanavičius.“

Džiaugiamės šiais leidiniais ir laukiame naujų inovatyvių sprendimų!