Naudingiausios iOS 11 naujovės mokykloms

2017-09-22

Jau turbūt spėjote atsinaujinti savo planšečių operacinę sistemą ir naudojatės naujomis iOS 11 galimybėmis, kurių tikrai gausu! Mes atrinkome 10 naudingiausių naujovių mokykloms ir dalinamė su jumis:

1. Su kamera skenuokite QR kodus. Nebereikia papildomos programėlės. Tiesiog nukreipkite kamerą į QR kodą ir spustelėkite ekrano viršuje atsiradusį langelį su pranešimu apie QR kodo turinį.

2. Tvarkykite dokumentus su programėle „Files“. Dabar visus savo dokumentus galite matyti vienoje vietoje, juos perkelti, ištrinti, jais dalintis, pav., su savo mokiniais klasės valdymo programėlėje „Classroom“, ir pan. Be to, dabar galima siųsti ir bet kurio dokumento priedą tiesiai iš el. pašto („Add Attachment“).

3. Valdymo skydelis dar patogesnis. Be to, galite jį tvarkyti savo nuožiūra. Nustatymuose („Settings“), pasirinkite „Control Centre“, tuomet „Customise Controls“ ir pridėkite jums reikalingas funkcijas, pavyzdžiui ekrano vaizdo filmavimo, ribotos prieigos („Guided Access“) ar pan. Truputį pabraukę nuo ekrano apačios į viršų, dabar matysite dažniausiai naudojamas programėles arba atsidarysite pilną valdymo skydelį.

4. Ekrano vaizdo filmavimas. Dabar galite ne tik fotografuoti ekrano vaizdą ir, beje, jį iš karto redaguoti (žymėti, užrašyti tekstą ar pan.), bet ir filmuoti viską, ką matote ekrane. Šią funkciją įjungti galite nustatymuose („Settings“), pasirinkite „Control Centre“, tuomet „Customise Controls“ ir pridėkite „Screen Recording“. Vėliau ją matysite valdymo skydelyje. Spustelėkite specialų mygtuką ir pradėsite filmuoti. Beje, šiek tiek ilgiau palaikę tą mygtuką galėsite pasirinkti, ar norite filmuoti ekrano vaizdą su garsu ar be – labai naudinga vaizdo pamokoms. Raudonas mirksintis mygtukas reiškia, kad vyksta filmavimas.

5. Pertempkite paveikslėlius ar kitus elementus iš vienos programėlės į kitą. Jei reikia dirbti su dvejomis programėlėmis, pasidalinkite ekrano vaizdą: atsidarę vieną iš reikalingų programėlių, tempkite iš valdymo skydelio apačioje kitą reikalingą programėlę į ekraną, kol jis pasidalins. Tuomet, palietę paveikslėlį ar kt. tempkite jį į reikiamą vietą kitoje programėlėje. Naudinga, pav., kai mokiniai kuria pristatymus ir ieško vaizdinės medžiagos interneto naršyklėje „Safari“. Be to, programėlių išdėstymą ekrane galite keisti paprasčiausiai jas pertempdami į reikiamą vietą.

6. Klaviatūros klavišai su raidėmis ir skaičiais. Jei reikia dažnai rašyti ir skaičius, ir raides, tuomet naujoje klaviatūroje paprasčiausiai timptelėkite klavišą į apačią ir pasirašys jo viršuje esantis simbolis. Beje, jei tokia klaviatūra jums nereikalinga, galite susigrąžinti įprastą: nustatymuose („Settings“), pasirinkite „General“, „Keyboard“ ir išjunkite „Enable Key Flicks“.

7. Galite pasirašyti el. diplomus, pažymas ir pan. Išsisaugokite dokumentą kaip paveikslėlį arba nufotografuokite ekrano vaizdą, ir redaguodami jį žymėjimo režimu „Markup“ (jį įjungti galite spustelėję tris taškelius redagavimo lange), paspauskite pliuso ženklą bei pasirinkite „Signature“. Pirmą kartą, be abejo, reikės parašą susikurti, o paskui visada galėsite naudoti tą patį.

8. Programėlė „Notes“ dabar dar patogesnė, galite įterpti ir lentelę, tiesiogiai skenuoti kitą dokumentą, keisti teksto nustatymus ir pan.

9. Virtuali asistentė „Siri“ dabar jau gali versti jūsų pageidaujamą žodį ar sakinį iš anglų (turi būti nustatyta English – United States) į kinų, ispanų, prancūzų, vokiečių ar italų kalbas.

10. Vis daugiau papildytos realybės programėlių (žymimos AR), kurioms skirtas net atskiras skyrelis programėlių parduotuvėje „AppStore“. Kviečiame bandyti!

 Linkime sėkmės naudojantis iOS 11 ir naujų atradimų!