Naudingų programėlių rinkinys mokytojui

2017-09-29

Dažniausiai pristatome jums nemokamas programėles, tačiau šį kartą norime pristatyti keletą įrankių, kurie yra mokami, bet labai naudingi kiekvienam mokytojui. Galite juos įsigyti atskirai po vieną, bet kūrėjas siūlo ir keletą rinkinių, kuriuos įsigydami mokėsite mažiau, nei pirktumėte atskiras programėles.

„iDoceo“ (12,99 €) – tai puikiai įvertintas ir keletą apdovanojimų pelnęs vertinimo, planavimo ir ugdymo proceso organizavimo pagalbininkas mokytojui. Tai yra pagrindinė programėlė ir joje sukurtus arba iš „Google“ klasės atsiųstus klasių sąrašus paskui galima susieti su kitomis programėlėmis, pavyzdžiui, ženkliukų, kurioje suteikiami paskatinimo ar pastabų ženkliukai vėliau bus rodomi ir pagrindinėje programėlėje. „iDoceo“ programėlėje net keletas puikių įrankių:

  • Vertinimo lentelė („Gradebook“) ypač naudinga kaupiamajam vertinimui, nes joje galima kurtis atskirus vertinimo skyrelius „rubrikas“, kurių bendras vertinimo balas bus įtraukiamas į pagrindinę vertinimo lentelę. Galima priskirti įvairius vertinimo variantus, balus ir pan.
  • Mokytojo dienoraštis kiekvienai klasei („Dairy“), kurį galima susieti su savo turimais  kalendoriais ir jame planuotis veiklas, žymėtis pastabas bei pan.
  • Užrašų knygelė kiekvienai klasei („Notes“), kurioje tekstą rašyti galima ranka ar rinkti klaviatūra,
  • Mokinių sėdėjimo planas („Seating Plan“), su galimybe automatiškai išrinkti mokinį, kurį kviesite atsakinėti,
  • Skelbimų lenta („Pin Board“), kuria greitai galite pasidalinti su kitais ir pan.
  • Bendras mokytojo pamokų tvarkaraštis („Schedule“) ir pan.

„Badge Maker“ (2,29 €) – ženkliukų sistema, susieta su pagrindine mokytojo pagalbininko programėle. Galima kurtis savo ženkliukus (pagyrimų ar pastabų) ir priskirti jiems skirtingos vertės balus.

„Teammates“ (2,29 €) – naudingas įrankis grupiniam darbui. Mokinius į grupes galima suskirstyti pritaikant įvairius kriterijus: žinių lygio, lyties ar net suderinamumo (jei turite mokinių, kuriems tarpusavyje bendraujant kyla problemų ar pan.). Anksčiau mes naudojome „Team Shake“, bet ši geresnė tuo, kad yra suderinamumo galimybė, mokiniams priskirtą žinių lygį mato tik mokytojas ir yra patrauklesnė savo išvaizda bei mokiniams geriau matosi komandos, rodant jas per projektorių.

„Roulette“ (2,29 €) – programėlė, kuri veikia kaip laimės ratas. Galite susikurti savo temų ar veiklos ratus arba importuoti mokinių sąrašus iš pagrindinės programėlės bei pasukus ratą išrinkti tuos, kurie eis atsakinėti, pristatys savo idėjas ar pan. Anksčiau naudojome „Decide Now“, kuri irgi yra puiki ir panaši savo funkcijomis.

Perkant pastarąsias tris programėles atskirai, gaunasi 6,87 €, o jeigu pirksite jas kaip rinkinį, tuomet mokėsite mažiau – (4,49 €).  Be abejo, galima rinktis ir kitus rinkinius, pav., su pagrindine programėle „iDoceo“ ar pan.