Nuotolinė įrenginių priežiūra su „Mosyle Manager“

2021-02-18

Nuotolinė mokyklos įrenginių priežiūra aktuali ne tik karantino metu. Kuo mokykloje daugiau įrenginių, tuo svarbiau turėti patogius įrankius jų administravimui, turinio diegimui, atnaujinimams ir pan. Sistema „Mosyle Manager“ kartu su „Apple School Manager“ siūlo puikius sprendimus kompanijos „Apple“ įrenginių – planšečių „iPad“, kompiuterių ir priedelių „Apple TV“ – valdymui! Trumpai pristatysime pagrindinius žingsnius:

 1. Kad galėtumėte sklandžiai naudotis nuotolinės įrenginių priežiūros sistema, pirmiausia reikia susikurti mokyklos paskyrą svetainėje „Apple School Manager“. Tai, ko gero, pati sudėtingiausia proceso dalis, nes atsakingas jūsų mokyklos asmuo, kurio kontaktus nurodysite, turės telefonu patvirtinti mokyklos paskyrą ir tam tikrą informaciją. Tas asmuo gali būti mokyklos vadovas, pavaduotojas ar IT administratorius; negalite nurodyti savo kontaktų.
 2. Prisijungę prie svetainės „Apple School Manager“:
  1. skyrelyje „Locations“ pateikite pagrindinę informaciją apie mokyklą. Jei mokykla turi atskirus skyrius skirtinguose pastatuose ar net miestuose, kiekvienam skyriui sukurkite naują lokaciją – taip bus patogiau juos tvarkyti pagal vietoves. Vėliau galėsite tvarkytis duomenis apie mokinius, mokytojus, klases ir pan., bet šiame etape tai nėra būtina.
  2. Skyrelyje „Settings“ – „Device Management Settings“ būtina susikurti „MDM“ (įrenginių valdymo) serverį (ar atskirus serverius skirtingiems mokyklos padaliniams). Spauskite „Add MDM server“ ir įrašykite pavadinimą. Šiame žingsnyje reikės įkelti .pem failą, kurį gausite iš savo MDM paslaugos tiekėjo, mūsų atveju – „Mosyle Manager“.
 3. Susikurkite paskyrą puslapyje „Mosyle Manager“. Pranešimą apie sukurtą paskyrą gausite el. paštu. Jei sistemą naudosite tik su vienos rūšies įranginiais, pvz., planšetėmis „iPad“, įrenginių valdymui ir jų turinio tvarkymui užteks nemokamos versijos, bet jei norėsite derinti ir kompiuterių valdymą, tuomet reikės mokamos „Premium“ licencijos.
 4. Sekdami nurodymus, susiekite „Mosyle Manager“ su „Apple School Manager“ paskyra (reikės parsisiųsti .pem failą iš skyrelio „Push Certificate“ ir įkelkite į kuriamo „MDM server“ puslapį, tuomet tame pačiame serverio puslapyje reikės spausti „Download Token“ ir įkelti į „Mosyle Manager“). Nors procesas gali pasirodyti sudėtingas, „Mosyle“ visada labai aiškiai ir nuosekliai pateikia visas instrukcijas, ką daryti, tad jokių problemų nekyla.
 5. Įsigijus naujus „Apple“ įrenginius arba norint į sistemą sukelti kartu ir anksčiau įsigytus, geriausia kreiptis į savo pardavėją, iš kurio juos pirkote, kad šis sistemoje jūsų įstaigai automatiškai priskirtų šiuos įrenginius. Tokiu būdu procesas labai supaprastėja: įjungus naują planšetę, ji automatiškai priskiriama mokyklai ir galima iš karto į ją diegti numatytą turinį.
 6. Turinys diegiamas pirmiausia sistemoje „Apple School Manager“ įsigyjant licencijas (VPP – angl., Volume Purchase Program): skyrelyje „Content“ pasirinkite „Apps and Books“, tada susiraskite norimą programėlę, parinkite „Location“ ir įrašykite skaičių, kiek licencijų reikia. Taip programėlė bus įtraukta į jūsų ugdymo įstaigos „VPP“ ir sistemoje „Mosyle Manager“.
 7. Sistemoje „Mosyle Manager“ geriausia įrenginius susidėlioti pagal klases, į „vežimėlius“ (ang., cart), kad būtų lengviau vėliau juos prižiūrėti ir diegti turinį. Turinys diegamas skyrelyje „Management“ – „Install App“. Čia kiekvienam įrenginių „vežimėliui“ galima susikurti atskirus profilius ir į juos dėliotis norimas programėles. Jei mokyklos interneto ryšys geras, o įrenginiai tvarkingi ir pakrauti, realiai viena programėlė susidiegia per akimirką. Jei diegiama daugiau programėlių, tuomet procesas gali užtrukti ir kelias valandas. Vis dėlto, toks turinio diegimas tikrai patogus!