„Padlet“ – puiki bendradarbiavimo erdvė

2015-08-17

„Padlet“ – tai nemokamas internetinis įrankis ir programėlė (iOS), kuri suteikia internetinę erdvę jūsų idėjų, minčių ar kito turinio mainams bei publikavimui. Autoriai pristato šį įrankį, kaip popieriaus lapą: „Mes suteikiame jums tuščią erdvę, o jūs galite joje publikuoti, ką tik norite”.  Ja naudotis be galo paprasta: mokytojas pasidalina savo sukurtos erdvės nuoroda su mokiniais (per AirDrop, el. paštu, QR kodu ar kitaip), o mokiniai publikuoja jame savo idėjas, dalinasi įrašais ir kt. Mokytojui, be abejo, reikia susikurti paskyrą, o mokiniai gali publikuoti įrašus arba anonimiškai, arba prisijungę savo vardu. Savo paskyroje mokytojas gali kurti ne tik naujas erdves bei jas redaguoti, bet ir sekti mokinių veiklą, t.y. stebėti, ką jie publikuoja, redaguoja ir pan.

Pati svarbiausia įrankio „Padlet“ naujovė – tai įrašų komentavimas ir vertinimas: širdelėmis, žvaigždutėmis, pažymiais (pagal pasirinktą skalę) ar patinka – nepatinka. Šiuos pasirinkimus galite įjungti nustatymų skyrelyje. Be to, ten galite pakeisti ir sukurtos erdvės adresą, formatą, paveikslėlį, foną ir pan. Sukurtą erdvę galite eksportuoti norimu formatu, pavyzdžiui, pdf. Jeigu jūsų erdvė vieša, galite įjungti jos moderavimą, t.y., pirma patikrinti kitų įrašus, o tik paskui juos publikuoti. Erdve galima dalintis įvairiais būdais ar įterpti į kitą internetinį turinį.

Šia erdve galite naudotis pačioms įvairiausioms edukacinėms veikloms: trumpoms apklausoms, skelbimams, minčių bei idėjų mainams, refleksijai, diskusijoms, įspūdžių pasidalinimui, failų, paveikslėlių ar video mainams, namų darbams, gimtadienių sveikinimams, padėkoms, mokymosi, pasiekimų ar profesinės veiklos pristatymui ir pan. Ji ypač tinka tarptautinei veiklai, virtualiems klasių mainams ar mokyklų bendradarbiavimui. Programos „eTwinning“ veiklos pavyzdį su „Padlet“ galite rasti čia.

Daugiau idėjų, kaip panaudoti šį įrankį klasėje, rasite čia.