Paslaptis žadina smalsumą: QR kodai mokykloje ir ne tik

2013-04-15

Jau turbūt nerasime žmogaus, kuris vienur ar kitur nebūtų pastebėjęs šių juodai baltų kvadratėlių, slepiančių savyje kažkokią paslaptį. Galbūt kai kuriems jie ir liks paslaptimi, bet tik ne smalsiems mokinukams, kuriuos būtent paslaptys ir žavi.

Kas tas QR kodas? Tai kvadratinis taškų tinklelis baltame fone, leidžiantis užkoduoti įvairią informaciją: internetinį adresą, tekstą, telefono numerį ar pan. Daugiau apie QR kodus skaitykite čia

Išradingi mokytojai tikrai ras būdų, kaip pasinaudoti QR kodais ir sužadinti mokinių smalsumą. Štai keletas idėjų:

  • Lobių paieška“. Užkoduokite instrukcijas, užduotis ar nuorodas (galite net užsienio kalba), kurios žingsnelis po žingsnelio vestų mokinius link paslėpto „lobio“ (tai gali būti ir koks nors prizas, ir pažymys ar pan.). Iškabinkite kodus klasėje ar visoje mokykloje, kai kuriuos galite net paslėpti su užuominomis, kad būtų įdomiau ir sudėtingiau. Naudodamiesi savo mobiliais įrenginiais ir programėlėmis skaitančiomis QR kodus, mokiniai turės nuskenuoti šiuos kodus ir rasti lobį.
  • Stotelės“. Puikiai tiks kartojimo pamokoms. Kiekvienoje „stotelėje“ pakabinkite po QR kodą su užduotimi, kurią mokiniai privalo atlikti. Tik teisingai atlikęs užduotį mokinys gali „važiuoti“ toliau.
  • Skaitykime ir dalinkimės įspūdžiais“. Perskaitę knygą, mokiniai savo įspūdžius bei atsiliepimus aprašo tinklaraštyje ar kitoje internetinėje erdvėje, į kurią gali įkelti net sukurtą knygos pristatymą ar pan., sukuria QR kodą su nuoroda į internetinį puslapį ir su lengvai nulupamu lipduku priklijuoja jį prie knygos nugarėlės mokyklos bibliotekoje. Kiti mokiniai, nuskenavę kodą, gali greitai peržvelgti draugų atsiliepimus ir nuspręsti, kurią knygą verta skaityti.
  • Chemijos pamokose galite paslėpti cheminių elementų lentelę ar užkoduoti su klausimais, užduotimis bei papildoma informacija.
  • Klasėje galima sukurti stendą su QR kodais, kuriuose būtų nuorodos į papildomas užduotis, daugiau informacijos ar pavyzdžių tam tikra tema. Šiomis nuorodomis mokiniai gali naudotis savo nuožiūrą, jei mano, kad reikia pagalbos ar nori sudėtingesnių užduočių.
  • Ir pan.

Daugiau idėjų, kaip praturtinti pamokos veiklą su QR kodais rasite čia.

Susikurti savo QR kodus galite naudodamiesi kodų generatoriais internete (pavyzdžiui, Kaywa) arba specialiomis programėlėmis. Planšetei iPad galite parsisiųsti šias nemokamas programėles: