Plastilininės animacija studija: čia vyksta stebuklai!

2016-05-29

Klaipėdos S. Dacho progimnazijoje yra toks mažas tamsus kambarėlis, kuriame teatro mokytojas Karolis Makauskas su savo mokiniais kuria stebuklus: čia teka upelis be vandens, dega laužas be liepsnos ir galima rasti paparčio žiedą  – sveiki atvykę į plastilininės animacijos studiją!

Šioje studijoje du metus vyko programos „Erasmus+“ projekto „iNimation in Clay“ („Plastilininė iNimacija“) užsiėmimai: buvo kuriamas filmukas apie Joninių šventę. Kaip sako Karolis: „2 metai darbo ir turime 3 minučių filmuką!“, bet šiuose metuose ir minutėse slypi kur kas visko daugiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio! Pažiūrėkite flmuką keletą kartų, atkreipkite dėmesį į mažiausias smulkmenas – veido išraiškas, judesius, detales, fono elementus, muziką –  ir suprasite, kad stebuklai – tai tik itin kruopštaus ir ilgo darbo rezultatas!

Kurdami filmuką, Karolis ir jo mokiniai naudojosi planšetėmis „iPad“ ir programėle iStopMotion for iPad, o visas reikalingas priemones pasigamino patys: studija sukurta iš medžio drožlių ir kartono, specialūs laikikliai planšetei „iPad“ ir apšvietimas – Karolio rankų darbas, o visi plastilininiai veikėjai, augalai ir fono elementai – kruopštūs projekto dalyvių fantazijos ir kūrybos rezultatai.

Be visų techninių dalykų, žinoma, dar reikėjo ir nuoseklaus bei kruoštaus darbo, mokymosi ir kantrybės. Režisūros studijas baigęs Karolis mokė projekto dalyvius, kaip kurti scenarijų, iš paprasto plastilino gabalėlio sukurti personažą su ryškiais charakterio bruožais, parinkti muziką bei garso efektus, planuoti scenografiją ir fotografuoti… tūkstančius kadrų. Daugiau informacijos apie projektą rasite Klaipėdos S. Dacho progimnazijos svetainėje, o bendrą visų projekto dalyvių darbą žiūrėkite čia:

Karoli, nuoširdžiai dėkojame už vizitą studijoje, pasidalinimą kūrybinėmis paslaptimis ir entuziazmą – nekantriai lauksime kitų stebuklų!