Programėlė, kuri padės greitai suskirstyti mokinius į grupes

2015-05-12

Organizuojant darbą grupėse, pirmiausia tenka suskirstyti mokinius į jas. Be abejo, mokiniai dažniausiai pageidauja dirbti su savo geriausiais draugais, tačiau keisti grupių sudėtį ne tik labai naudinga, bet ir tiesiog būtina – taip mokiniai stiprina bendradarbiavimo gebėjimus, mokosi įvairių bendravimo ir bendradarbiavimo būdų bei strategijų, atranda naujų savo charakterio bruožų, mokosi tolerancijos, dalinasi žiniomis bei mokosi vieni iš kitų.

Yra internetinių svetainių, kur galite susikurti klasių sąrašus, kad vėliau galėtumėte mokinius automatiškai suskirstyti į grupes, pavyzdžiui, „Team UP“, tačiau patogiausias įrankis – tai programėlė mokytojo išmaniajame telefone ar planšetėje.  Mes rekomenduojame „Team Shake“ (iOS, Android), nes ja paprasta naudotis, be to, ji turi naudingų bei svarbių pasirinkimo galimybių: galite greitai pažymėti klasėje nesančius mokinius, skirstant mokinius į grupes galima atsižvelgti į jų lytį bei gabumus, atsitiktine tvarka išrinkti vieną mokinį, kuris atsakinės ir pan. Tik atkreipkite dėmesį – kai susikursite klasės sąrašą, būtinai jį išsisaugokite (ang., Save as a new list)!

Yra ir kitų programėlių, pavyzdžiui: Make My Groups – Flexible Team Generator and Scorer arba GroupMaker, tačiau jos ne tokios intuityvios.