Atnaujintas programėlių anglų kalbos mokymui(si) sąrašas

2015-05-02

Programėlių anglų kalbos mokymui yra be galo daug ir kiekvienas mokytojas gali pasirinkti pačias naudingiausias pagal savo mokinių lygį, temą, lavinamus gebėjimus ir pan. Kad tai padaryti būtų lengviau, pabandysime sudaryti jau išbandytų programėlių sąrašą, kurį žadame nuolat atnaujinti.

Skaitymui:

iBooks (nemokama „Apple“ programėlė) el. knygų skaitymui. Knygas galima siųstis iš el. parduotuvės ar kitų internetinių šaltinių, pvz., www.gutenberg.org – rinktis formatą EPUB. Nepamirškite puikių šios programėlės galimybių: paieškos knygelėje, internete ar žodyne, žymėjimo, pastabų rašymo ir pan. Daugiau apie tai čia. Beje, priminsime, kad susikurti el. knygą galite ir patys.

Tarimui:

Planšetėje iPad galite nustatyti, kad gražiu britišku arba amerikietišku tarimu jums skaitytų pažymėtą tekstą arba viską, ką matote ekrane (Settings – General – Accesibility – Speech). Daugiau apie tai skaitykite čia.

 • Sounds Right (nemokama Britų Tarybos programėlė) garsų (fonemų) mokymuisi.
 • PhonFocus (2,99 €, leidyklos „Cambridge University Press“ programėlė) garsų mokymui su įvairiais pratimais.

Žodynai:

 • Google Translate (nemokama Google programėlė). Nepaisant neigiamo daugelio mokytojų požiūrio į šį Google vertimo įrankį, jis turi porą privalumų: galima pasiklausyti visų žodžių, jų junginių ar net sakinių, vienu spustelėjimu padidinti rodomą žodį ir kt.
 • Advanced English Dictionary and Thesaurus (nemokama). Pagrindinis šio aiškinamojo anglų kalbos žodyno privalumas – papildomos galimybės (jas rasite skyrelyje „More“) aktyviam žodžių mokymuisi: „Word Scramble“, „Hangman“, „Anagrams“, „Flashcards“, „Word of the Day“ ir kt.
 • Anglonas (9,99 € leidėjo „Fotonija“ programėlė). Anglų k. – lietuvių k. žodynas.

Klausymui:

Kiekvienoje planšetėje „iPad“ būna programėlė „Music“, kuri skirta garso įrašų klausymui, tad pirmiausia reikėtų išnaudoti jos galimybes. Naudodamiesi „iTunes“ sinchronizuokite savo kompiuteryje turimus įrašus (skirtus anglų kalbos  klausymo užduotims) – taip susikelsite juos į savo planšetę. Geriausia prieš tai kompiuteryje susikurti grojaraščius (Playlists), kad paskui būtų patogiau naudotis garso įrašais. Daugiau apie failų perkėlimą čia.

 • iTunes U (nemokama „Apple“ programėlė). iTunes U – tai šimtai nemokamų paskaitų, diskusijų, kalbos pamokų ir kitos mokymosi medžiagos iš geriausių pasaulio universitetų, muziejų ir kitų kultūros bei švietimo įstaigų. Anglų kalbai rekomenduojame šią Britų Tarybos medžiagą: Elementary Podcasts, I want to talk about, Big City Small World, „How to“ Videos ir kitas „Learn English – Themes“ serijas. Beveik visi įrašai pateikiami su užduočių lapais.
 • LearnEnglish Elementary Podcasts (nemokama Britų tarybos programėlė), kurioje rasite tuos pačius garso įrašus, kaip ir iTunes U medžiagoje, bet čia klausydami galėsite atlikti interaktyvias užduotis.
 • LearnEnglish GREAT Videos – žiūrėkite video apie Didžiąją Britaniją, klausykitės pasakojimų ir atlikite pratimus.

Kalbėjimui:

 • AudioMemos Free (nemokama balso įrašymo programėlė). Turbūt naudingiausia „iPad“ funkcija kalbėjimo mokymui – paprastas balso įrašymas. Mokiniai gali įrašyti savo monologus, juos perklausyti, išsaugoti, įvertinti, pasidalinti su klasės draugais ar išsiųsti mokytojui.
 • Puppet Pals HD arba Puppet Pals 2 (įgarsintų pasakojimų kūrimo programėlė, pilna versija mokama – 3,99 €). Naudojantis šia programėle galima kurti animacinius pasakojimus, juos išsaugoti savo planšetėje ir pasidalinti su kitais (pavyzdžiai).
 • Tellagami – puiki programėlė įgarsintų animacinių pristatymų ar naujienų reportžų kūrimui (pavyzdžiai). Su nemokama versija galima kurti 30 sek. trukmės įrašus, bet vėliau juos galima sujungti į vieną su programėle iMovie).

Gramatikos mokymui skirtų programėlių yra be galo daug. Atskirų temų mokymui galima rasti net po kelias programėles, tad mes pristatysime tik kelias, kurias rekomenduojame išbandyti:

Žodyno mokymui, kaip ir gramatikai, programėlių tikrai daug. Pristatome keletą jų:

Kūrybai:

Kita mokomoji medžiaga:

 • Ted (nemokama internetinių paskaitų programėlė). Žiūrėkite ir klausykitės žymiausių pasaulio žmonių, dėstytojų, mokytojų ir kt. paskaitų
 •  YouTube (nemokama programėlė) vaizdo įrašų peržiūrai, dalinimuisi, žymėjimui ir pan.
 • „BrainPOP“ animaciniai filmukai su interaktyviomis užduotimis – tai puiki mokymo(si) priemonė visiems smalsiems mokinukams, ieškantiems atsakymų ir norintiems gilinti įvairių sričių žinias, pvz.: apie mus supančią aplinką, technologijas, sveikatą, literatūrą, istoriją ir pan.  Kadangi visi filmukai ir užduotys pateikiamos anglų kalba, Lietuvos mokyklose tai galėtų būti puiki priemonė integruotam dalyko ir kalbos mokymui arba papildomam darbui su gabiais mokiniais. Yra dvi atskiros programėlės: BrainPOP Featured Movie ir BrainPOP Jr. Movie of the Week. Pirmojoje naujas filmukas pristatomas kasdien, o antrojoje – kas savaitę.

Daugiau nuorodų, kuriose rasite anglų kalbos mokymui(si) skirtų programėlių: