Programėlės animacinių veikėjų ir istorijų kūrimui

2016-03-15

Animacijos kūrimas – viena smagiausių kūrybinių veiklų! Pristatome keletą programėlių, kurios suteikia galimybę kurti animacinius veikėjus, istorijas, piešinius ir kt.

Programėlės kalbančių veikėjų / avatarų  kūrimui:

  • Plotagon (nemokama iOS) – programėlė 3D kalbančių avatarų kūrimui su įvairių efektų, judesių, garsų, fonų ir kt. elementų pasirinkimo galimybėmis. Pirmiausia reikia susikurti paskyrą, po to – veikėjus ir tuomet jau galite kurti savo animacines istorijas, dialogus ir kt.  Kūrimo procesas pradžioje gali pasirodyti šiek tiek neįprastas, nes pirma reikia pasirinkti komandą, o paskui ją ar dalį jos pakeisti, papildyti ir pan. Sukurtą vaizdo įrašą galite išsisaugoti planšetėje. Daugiau informacijos apie šią programėlę rasite čia.
  • Tellagami (iOS). Nemokama versija leidžia įrašyti iki 30 sekundžių trukmės įrašus su pasirinktais kalbančiais veikėjais/avatarais; yra ir mokama versija mokykloms  (4,99 €) su daugiau įvairių pasirinkimo galimybių. Sukurtą vaizdo įrašą galite išsisaugoti planšetėje (jei reikia ilgesnio įrašo kuriant su nemokama versija, išsisaugokite trumpus epizodus, o paskui sujunkite juos į vieną su programėle iMovie). Daugiau apie šią programėlę skaitykite čia.
  • Zoobe (nemokama iOS, Android). Galite kalbinti įvairius žinomus animacinius veikėjus ir išsisaugoti sukurtus vaizdo įrašus planšetėje, tik vaizdo kokybė nėra labai gera….
  • Sock Puppets (iOS). Su nemokama versija galima įrašyti iki 30 sekundžių trukmės įrašus, ilgesni įrašai ir papildomos galimybės kainuoja. Galima kurti dialogus iš karto kalbinant kelis veikėjus (daugiausia 4).
  • MSQRD (iOS, nemokama) – neįtikėtinai smagi programėlė, kuri pakeis jūsų veido bruožus ir leis išsisaugoti nufilmuotus vaizdo įrašus ar nuotraukas savo planšetėje.

Programėlės animacinių istorijų kūrimui:

  • Toontastic 3D (iOS, Android). Programėlė ypatinga tuo, kad moko, kaip nuosekliai kurti animacines istorijas su svarbiausiais siužeto elementais, nuotaikomis, fono muzika ir kt. Sukurtą animacinę istoriją galima išsisaugoti planšetėje.
  • Puppet Pals HD (iOS). Nemokama, bet papildomi veikėjai ir kiti elementai kainuoja.
  • Puppet Pals 2 (iOS). Tų pačių autorių programėlė, kaip ir Puppet Pals HD, bet su daugiau judesio galimybių ir įvairių efektų. Nemokama, bet papildomi veikėjai ir kiti elementai kainuoja.

Animacinių piešinių kūrimui:

  • Animation Desk (iOS). Pieškite ir savo piešinius paverskite animacija. Nemokama, kainuoja papildomos galimybės.
  • Animation & Drawing by Do Ink (iOS, 4,99 €). Puikiai vertinama judančių piešinių kūrimo programėlė.