Programėlės el. knygų kūrimui su „iPad“

2014-12-03

Kadangi ką tik pristatėme dvi el. knygas (Tolerancijos knyga ir Mobilieji įrenginiai projektinei veiklai), norime pasidalinti ir patarimais, kaip susikurti savo el. knygą. Tobuliausia programa (ir nemokama) skirta kompiuteriams Mac – tai iBooks Author. Apie ją jau rašėme anksčiau ir mūsų abi minėtos knygos sukurtos naudojantis būtent šia programa. Tačiau el. knygą labai lengvai galima susikurti ir su planšete iPad. Taigi trumpai apžvelgsime programėles, skirtas el. knygų kūrimui.

Paprasčiausia ir nemokama programėlė – tai Pages. Jūs, be abejo, jau žinote, kad ji skirta tekstinių dokumentų kūrimui, bet ar žinojote, kad bet kurį pages ar net word dokumentą galite paversti el. knyga? Be to, į ją galėsite įterpti ne tik paveikslėlius, bet ir vaizdo įrašus. Jums tereikia atsidaryti dokumentą su programėle Pages, šiek tiek sutvarkyti formatą, t.y. pažymėjus pavadinimus, nustatymuose parinkti jiems formatus Title ar Subtitle, kad būtų automatiškai suformuotas turinys. Po to spauskite dalinimosi mygtuką, pasirinkite Open in Another App ir formatą ePub, tuomet užpildykite knygos kortelę (būtinai autorių bei pavadinimą) ir pasirinkite programėlę (ang., Choose App) iBooks.

Little Story Creator – nemokama programėlė, su kuria net patys mažiausieji lengvai sukurs el. knygą su tekstu, paveikslėliais, piešiniais ir garso bei vaizdo įrašais. Vienintelis trūkumas – sudėtingas dalinimasis sukurta knygele, nors programėlėje ji lieka ir norėdami perskaityti vieni kitų knygeles, mokinukai gali paprasčiausiai apsikeisti planšetėmis.

Book Creator (4,49 €) – puikiai įvertinta el. knygų kūrimo programėlė su įvairiomis galimybėmis. Sukurtą knygą galima eksportuoti į iBooks ar pasidalinti įvairiais kitais būdais.

Book Writer (4,49 €) – panašios galimybės, kaip ir anksčiau minėtoje programėlėje Book Creator.

My Story (3,59 €) – puikiai įvertinta tėvelių ir mokytojų – išsiskiria iš kitų tuo, kad susikūrus paskyrą ir prijungus prie jos mokinius, galima susikurti tarsi virtualią biblioteką ir matyti visų mokinių kuriamus darbus bei juos komentuoti ar papildyti. Be to, mokiniai galės papildyti vieni kitų knygas.

Demibooks® Composer – su šia programėle galėsite kurti el. knygą su įvairiausiais interaktyviais elementais, liečiamais bei judinamais veikėjais ir pan.

Kitos programėlės (mes jų neišbandėme, bet kiti dalinasi gerais atsiliepimais): Story Patch (2.69 €), eBook Magic  (4.99 €), Fairy Tale ir Creative Book Builder (4.99 €). Linkime sėkmės ir kūrybinių idėjų!