2017-02-07
Gebėjimai kritiškai vertinti informaciją, atrinkti svarbiausią ir ją perteikti kitiems – vieni svarbiausių 21-o amžiaus mokiniams. Jų lavinimui galima pasitelkti pastaruoju metu vis populiarėjančius infografikus. Tai yra šiuolaikiškai, vaizdžiai ir glaustai pateikiamas informacijos rinkinys tam tikra tema. Dažniausiai informacija pristatoma įvairiais simboliais, paveikslėliais, grafikais, diagramomis, trumpu tekstu, skaičiais ir pan., o sukurtą infografiką galima išsisaugoti kaip paveikslėlį, dokumentą pdf ar įterpti (ang., embed) į svetainę ir pan.
Infografikus galite kurti naudodamiesi įvairiais įrankiais, su kuriais kuriate plakatus, pavyzdžiui, ar net su programėlėmis „Pages“ bei „Keynote“ (žiūrėkite žemiau). Nemokamų programėlių infografikų kūrimui nėra labai daug, o mokamos labiau skirtos verslui nei edukacijai. Rekomenduojame tris mūsų jau išbandytas programėles:
Nemokama programėlė „Piktochart“ (iOS) – turbūt geriausias pasirinkimas. Kad galėtumėte ja naudotis, reikės susikurti atskirą paskyrą arba prisijungti su paskyra „Gmail“. Kurti pradedama pasirinkus šabloną (galima ir visiškai tuščią) bei paspaudus „Edit this template“ (redaguoti šį šabloną): galite keisti tekstą, panaikinti esamus elementus ar pridėti naujus pasinaudojus programėlės paieška.
Nemokama programėlė „Easelly“ (iOS, svetainė) suteikia galimybę kurti infografikus programėlėje ir svetainėje susikūrus paskyrą. Yra nemažai šablonų, kuriuos galima redaguoti, ir kitų objektų, suskirstytų pagal temas. Visiškai paprasta išsaugoti sukurtą infografiką planšetėje bei pasidalinti juos su kitais. Vienintelė problema – mums nepavyko rasti, kaip įkelti savo paveikslėlius. Tikimės, kad ateityje programėlė bus patobulinta.
Programėlė „Canva“ (iOS, svetainė) vertinama geriau, ji taip pat nemokama, bet joje yra elementų, kuriuos reikia pirkti, norint įterpti į savo infografiką. Kad galėtumėte naudotis programėle, irgi reikia prisiregistruoti. Šios programėlės privalumas yra tas, kad galima pasirinkti įvairius dizainus bei infografiko formatus: plakato, kortelės, pristatymo ir pan.
Puikius infografikus galima kurti ir su programėlėmis „Pages“ bei „Keynote“, tik įterpiamų elementų pasirinkimas mažesnis, tačiau galima parsisiųsti paveikslėlių ar elementų iš interneto ir sukurti tiesiog puikius projektus.