Programėlės specialiųjų poreikių mokinių ugdymui

2015-09-30

Sudaryti programėlių specialiųjų poreikių mokinių ugdymui sąrašą – sudėtinga užduotis, nes kiekvieno tokio mokinuko poreikiai labai individualūs. Pati geriausia išeitis – kurti savo medžiagą, pritaikytą konkrečiam vaikui, tačiau galima rinktis ir iš specialiai sukurtų ar kitų edukacinių programėlių parenkant tik tam tikras užduotis, pritaikant apribojimus ar dirbant kartu su vaiku.

Įvairius interaktyvius žaidimus galite kurti su programėlėmis „Bitsboard“, „See.Touch.Learn“, „TinyTap“ ir kt. Didžiulis šių programėlių privalumas yra tas, kad su jomis kurti žaidimai bei mokymosi kortelės būna žaismingi bei patrauklūs, o iškart pateiktas įvertinimas motyvuoja mokinį bandyti dar kartą ir stengtis dar labiau. Su programėle „Bitsboard“ galite sukurti daugiau nei 20 skirtingų žaidimų (atminties kortelių, pasirinkimo, eilės tvarkos ir kt.)

Be abejo, yra daug programėlių, skirtų būtent specialiųjų poreikių mokinių ugdymui:

Lietuvių kalba:

  • ABĖČĖLĖ (nemokama). Aprašymas: „Animuota lietuviškos abėcėlės dainelė ir mokomasis raidžių rašymo žaidimas 3 – 7 metų vaikams. Programėlę sukūrę tėčiai iš “Biplan” ir “PetPunk” skirta ją kitiems tėvams, ieškantiems kokybiškų, gražių ir svarbiausia – lietuviškų mokomųjų priemonių ikimokyklinio amžiaus vaikams.“
  • Mokausi ABC – mažyliams pirmą kartą susipažįstantiems su lietuvių kalbos abėcėle.
  • Skaičiukai (nemokama). Aprašymas: Šis žaidimas padės pažinti pirmuosius skaičius ir išmokti skaičiuoti nuo 1 iki 10.
Anglų kalba:
  • Alphabetics“ – anglų kalbos raidžių bei jų formų pažinimui.
  • Go Talk Now Lite“ – alternatyvios komunikacijos priemonė turintiems kalbos negalią, jos pagrindas – įgarsintos kortelės, kurias palietęs mokinys gali įgarsinti savo mintis bei norus. Tai yra nemokama šios priemonės programėlė, kurioje galite kurti savo korteles. Mokamose programėlės versijose galite naudotis jau sukurtomis kortelėmis, įgarsintomis užsienio kalba.
  • Programėlė „StepByStep“ skirta mokyti riboto ar sutrikusio intelekto vaikus bei vyresnius žmones tam tikrų veiksmų eilės tvarkos, pavyzdžiui: kaip valytis dantis, skalbti drabužius ir kt.
  • Programėlė „iDo Hygiene“ padeda mokyti kadieninės higienos veiksmų.
  • Daugiau programėlių anglų kalba, skirtų specialiųjų poreikių mokinių ugdymui, rasite čia.