Programėlės vaizdo įrašų kūrimui bei redagavimui

2016-09-30

Norite parengti vaizdo reportažą apie mokinių veiklą ar renginį mokykloje, o gal sukurti filmuką tėvų susirinkimui apie vaikų išdaigas mokykloje – pasinaudokite savo išmaniuoju telefonu ar planšete: nufilmuokite veiklą, padarykite nuotraukų, o paskui viską sujunkite su pasirinkta programėle pridėdami tekstą, specialiuosius efektus ir garso takelį.

Programėlių video redagavimui yra tikrai daug, mes atrinkome geriausias ir skirtas įvairiems įrenginiams, kad galėtumėte palyginti ir pasirinkti jums tinkamiausią.

  1. iMovie“ (nemokama naujiems „iOS“ įrenginiams arba 4,99 €) – geriausia vaizdo įrašų kūrimo bei redagavimo programėlė „iOS“ įrenginiams. Galite karpyti vaizdo klipus, sulėtinti ar pagreitinti, papildyti vaizdo įrašą specialiaisiais efektais, pvz., vaizdas vaizde, pasirinkti patrauklią temą, eksportuoti video pasirinkta raiška ir kt. Ypatingas šios programėlės privalumas – trumpų vaizdo klipų šablonai (ang., trailers), kuriais naudodamiesi puikų vaizdo reportažą mokiniai gali sukurti per vieną pamoką. Programėle „iMovie“ naudotis labai lengva, nereikia jokių specialių techninių žinių, o jei reikia pagalbos – išsamų vadovą, kaip ja naudotis, rasite čia.
  2. Pinnacle Studio Pro“ (iOS, 12,99 €) skirta profesionaliam vaizdo įrašų redagavimui, ypač jei jums reikia daugiau garso takelių, video sluoksnių spec. efektams ar net 3D.
  3. Splice“ – turbūt pati paprasčiausia, nemokama ir labai miela video redagavimo programėlė, skirta jūsų „iPad“, „iPhone“ ar „iPod Touch“.
  4. „Adobe Premiere Clip“ savo paprastumu panaši į „Slice“, bet ne tokia miela. Skirta iOS ir Android.
  5. „Magisto“ – jei labai neturite laiko, tik pažymėkite video klipus bei nuotraukas, parinkite muziką ir temą, o visa kita už jus padarys programėlė. Nemokama kuriant vienos minutės trukmės vaizdo klipus, ilgesniems reikalinga paskyra su mėnesiniu mokesčiu. Skirta  iOS ir Android.
  6. „Animoto“ veikia panašiai, kaip ir „Magisto“, ilgesniems ir geresnės kokybės video reikia mokėti mėnesinį arba metinį mokestį. Galima rinktis iš tikrai gražių temų. Skirta  iOS ir Android.
  7. Kinemaster“ – panaši programėlė kaip „Animoto“ ar „Magisto“, bet skirta tik Android. Reikalinga paskyra, yra mokestis.
  8. PowerDirector“ (Android, nemokama su reklaminiu ženklu arba 4,55 €) – turbūt geriausia video redagavimo programėlė „Android“ įrenginiams. Vienas iš trūkumų – labai ilgai eksportuoja sukurtą vaizdo įrašą, tad apsišarvokite kantrybe.
  9. Loopster“ – pati paprasčiausia, nemokama, mokyklų dažniausiai naudojama „Android“ programėlė vaizdo klipų redagavimui, deja ne pati geriausia.
  10. Movie Edit Touch“ – nemokama, skirta operacinės sistemos „Windows“ įrenginiams.