Saugesni „YouTube“ vaizdo įrašai jūsų mokiniams

2019-08-19

Svetainė „YouTube” – turbūt populiariausias vaizdo įrašų mokymo medžiagai šaltinis. Deja, jis nėra pats saugiausias, nors ir labai rūpinasi netinkamo turinio bei autorių teisių pažeidimų prevencija. Dvi didžiausios problemos – susieti nepageidaujami vaizdo įrašai, kurie rodomi iš karto pasibaigus jūsų pasirinktam vaizdo įrašui, ir reklaminiai skelbimai, stabdantys vaizdo įrašą jo pradžioje ar net viduryje. Pats paprasčiausias būdas būtų įsigyti „YouTube Premium“ prenumeratą, tačiau ji mėnesiui kainuoja 8,49 eurų, todėl tenka ieškoti nemokamų galimybių.

Jei vaizdo įrašus skiriate mokiniams žiūrėti individualiai namuose arba klasėje, geriausias sprendimas – nemokama svetainė „EdPuzzle“. Joje vaizdo įrašus galėsite ne tik žiūrėti be juos stabdančių reklamų ar susietų kitų įrašų, bet ir apkarpyti bei papildyti klausimais ir edukacinėmis užduotimis. Be to, galėsite stebėti, ar mokiniai atliko užduotį bei sekti jų rezultatus. Daugiau apie „EdPuzzle“ skaitykite čia.

Jei klasėje demonstruojate vaizdo įrašus iš savo kompiuterio, telefono ar planšetės, galite įsidiegti reklaminių skelbimų blokavimo įskiepius ar programėles, pasirinkdami juos pagal savo įrenginio tipą ar naršyklę (ieškokite „ad blocker“). Pavyzdžiui, planšetėms „iPad“ rekomenduojame nemokamą programėlę „Adblock Browser“, kuri ne tik pašalins „YouTube“ reklamas, bet ir nerodys susietų vaizdo įrašų. Be to, galėsite žymėti vaizdo įrašus žvaigždute ir įsitraukti juos į adresyną. Daugiau informacijos anglų kalba apie rekomendacijas jūsų naršyklei bei įvairiems įrenginiams rasite čia.

Dar vienas sprendimas – svetainė „ViewPure“. Ji suteikia galimybę kurti savo „YouTube“ vaizdo įrašų grojaraščius be reklaminių skelbimų ir susietų vaizdo įrašų. Be to, joje galima sukurti ir trumpesnį, lengviau įsimenamą vaizdo įrašo internetinį adresą ar QR kodą ir net pradėti vaizdo įrašo rodymą ar baigti jį nuo pasirinktos vietos.