2016-04-23
Jei ieškote paprastos, patrauklios ir saugios erdvės savo klasės bendruomenei, mokinių pažangos fiksavimui (net pačių mažiausių, darželinukų bei priešmokyklinukų) ar el. klasės žurnalui, rekomenduojame „SeeSaw“. Autoriai pristato šį įrankį, kaip mokinių veiklos el. aplanką, kurį kuria patys mokiniai fiksuodami savo pasiekimus, keldami nuotraukas, nuorodas, svarbias akimirkas ir kt. Tačiau tai yra puiki priemonė ne tik mokiniams, bet ir visai klasės bendruomenei: mokytojai gali dalintis informacija, nuotraukomis, vaizdo bei garso įrašais ar pdf failais su mokiniais ir jų tėveliais, tėveliai gali sekti mokinių veiklą bei ją komentuoti, o mokiniai – dalintis savo darbais, nuotraukomis, nuorodomis, komentarais ir kt.
Šiuo įrankiu galite naudotis ir su kompiuteriu, ir su įvairiais mobiliaisiais įrenginiais per specialias programėles:
- Seesaw: The Learning Journal – mokytojams ir mokiniams (iOS),
- Seesaw Parent Access – tėvams (iOS),
- Seesaw TV – klasės veiklos ar mokinio pažangos stebėjimui ir demonstravimui patraukliu būdu (iOS),
- Programėles kitų operacinių mobiliesiems įrenginiams rasite čia.
Sukūręs klasę, mokytojas paspaudžia „gauti klasės kodą“ (ang., „Get Class Code“), parodo jį mokiniams (galima rinktis paprastą kodą skaičiumi ar QR kodą) ir mokiniai įvedę jį savo įrenginyje prisijungia prie klasės.
Skyrelyje „Manage Class“, mokytojas galės pasirinkti įvairius nustatymus. Vienas iš svarbesnių – mokinių turimų įrenginių skaičius: jei jūsų klasėje yra tiek įrenginių, kiek mokinių, pasirinkite nustatymą 1:1, o jei mokiniai dalinasi įrenginiais, tuomet rinkitės „Shared Devices“. Be to, čia galėsite pasirinkti nustatymus mokinių komentarų bei keliamos informacijos kontroliavimui (jei norite pirma patikrinti viską, ką skelbia mokiniai, įjunkite nustatymą require approval), kviesti tėvelius, kurti klasės tinklaraštį ir kt.
Sukūrus darbą kitoje programėlėje, lengva nusiųsti jį į „SeeSaw“ arba pasidalinti nuoroda: programėlė „SeeSaw“ dažniausiai rodoma iš karto, spustelėjus dalinimosi mygtuką (jei kartais jos nebūtų, paspaudę dalinimosi mygtuką, dar spauskite „More – …“ ir įjunkite „SeeSaw“).
Šį įrankį išbandėme ir mokymo kursų metu – jis puikiai tinka kurso ar grupės dalyvių bendravimui, sukurtų darbų dalinimuisi ir pan.
Jei ieškote įrankio vyresnio amžiaus mokiniams, kur galėtumėte kurti savo užduotis ir pan., rekomenduojame soc. tinklą „Edmodo“.