Tarptautinio projekto „MoPic“ rezultatas − virtualus muziejus

2018-03-29

Karolis Makauskas, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos teatro mokytojas, kuriantis stebuklus savo animacijos studijoje, dalinasi dar vieno puikaus projekto rezultatais:

Kovo 18–24 d. Anglijoje, St. Wilfredo akademijoje, įvyko paskutinis  programos „Erasmus+“ projekto MoPic („Motion pictures at an exhabition“) mokymo / mokymosi / dėstymo vizitas. Tarptautinio susitikimo metu Lietuvos, Anglijos, Katalonijos ir Alandų salų dalyviai baigė kurti ir Blackburno miesto bendruomenei pristatė savo darbo rezultatą – virtualios realybės muziejų.

Pastaruosius dvejus metus mokiniai ir jų mokytojai iš kiekvienos projekto šalies buvo mainų programos dalyviai. Kas pusmetį vis kiti mokiniai vykdavo į svečią šalį ir kūrybinių dirbtuvių metu įgavę įvairių įgūdžių ir žinių  grįždavo ir patirtimi pasidalindavo su likusiais komandos nariais.

Pagrindinis projekto tikslas buvo sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame vyrautų nuotraukų, muzikos ir filmų dermė. Buvo siekiama tikslingai sujungti istorinius objektus su šiuolaikinėmis galimybėmis, norėta naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Projektu siekiama visus paskatinti atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

Kiekviena partnerė šalis pasirinko po tris istorinius objektus, kurie tapo virtualaus muziejaus pagrindu. Projekto dalyviai Lietuvoje rinkosi tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos centrinį paštą ir Biržos tiltą bei aplink esančius objektus.

Grįžusi iš Anglijos lietuvių komanda tarptautinio projekto rezultatus ruošiasi pristatyti surengdama gyvą parodą. Joje bus galima ne tik kompiuterių, bet ir virtualios realybės akinių pagalba išvysti projekto metu sukurtą muziejų. Projekto komanda taip pat pristatys techniką, kūrybinių dirbtuvių, kurios padėjo kurti muziejų, pavyzdžius bei kitas dvejų metų veiklos ištraukas.

Pasiklausyti projekto dalyvių atsiliepimai:

Virtualų muziejų galima aplankyti čia:

Projekto naujienas galite sekti interneto puslapyje.

Programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektas 

„Motion pictures at en exhibition“ 2016-1-FI01-KA219-022663_4

Projekto veikla buvo finansuota iš Erasmus+ Europos Sąjungos švietimo, ugdymo, jaunimo ir sporto programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.