Virtualios foto dėlionės ir kelionės

2019-04-17

Vaizdai – tai universali kalba. Net patiems mažiausiems jie yra puiki raiškos priemonė, o įgyvendinant tarptautinius projektus, pavyzdžiui programos „eTwinning“, – ir pagrindinė bendravimo priemonė.

Naudojantis nuotraukomis ar skenuotais mokinių piešiniais ir įvairiais paveikslėliais (nemokamų galite rasti čia), galima kurti puikią interaktyvią mokomąją medžiagą. Tam skirta labai daug priemonių. Viena paprasčiausių –  learningapps.org, šiek tiek sudėtingesnė – H5P, o kur dar visa eilė specialių programėlių. Pristatome keletą kūrybinių idėjų virtualių foto dėlionių ir kelionių kūrimui.

Foto dėlionėms kurti turbūt paprasčiausia programė: My own puzzle kids app (nemokamai galima susikurti 5 dėliones, bet po to galima jas keisti) arba svetainė Jigsaw Planet.

„Prakalbinti“ nuotraukas galite su nemokama programėle PhotoSpeak, pavyzdžiui.

Interaktyvius paveikslėlius su į juos įterptais elementais galima kurti su Thinglink, Genial.ly, minėtais Learningapps.org, H5P ir kt.

Virtualių foto kelionių technologiją turbūt geriausiai Lietuvoje įvaldę Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokiniai su teatro mokytoju Karoliu. Jie kuria stebuklus ne tik  savo animacijos studijoje, bet ir gatvėje su 360° technologijomis. Apsilankykite jų virtualios realybės muziejuje:

Kurdami virtualų muziejų jie naudojosi specialia kamera Ricoh Theta ir internetiniu įrankiu Thinglink. Tačiau tam puikiai tinka ir kiti įrankiai, pvz., virtualus turas su H5P.

Na, o pabaigai, rekomenduotume ne tik išbandyti virtualias keliones su Google Expeditions, bet ir sukurti savo!

Linkime sėkmės!