„Word Wizard“ anglų k. žodžių mokymuisi

2014-01-11

Programėlę „Word Wizard“ (5,49 €) jau senokai dauguma anglų kalbos mokytojų, dirbančių su iPad, įvardina, kaip vieną naudingiausių. Ją, kaip vieną geriausių programėlių vaikų mokymui(si), išrinko ir tėvai bei programėlių vertintojai.Tai tikrai puikus įrankis mokyti mokinius žodžių rašybos bei tarimo.

Programėlę sudaro dvi pagrindinės dalys: pratybų ir testų. Pratybų dalyje mokiniai gali patys dėlioti žodžius ar sakinius, kuriuos programa jiems perskaito. Dėliojant pirmiausia tariamos raidės (jų garsai arba pavadinimai – galima pasirinkti nustatymuose), o sudėjus žodį, jis automatiškai perskaitomas. Jeigu žodis sudėliotas neteisingai, jis žymimas raudonai. Be to, galima dėlioti ir skaičius bei mokytis, kaip skaityti dešimtis, šimtus ar pan.

Testų dalyje galima rinktis iš jau parengtų testų arba kurti savo. Atliekant testą, diktuojama, ką mokinys turi parašyti: atskirus žodžius ar žodžių junginius ir automatiškai įvertinama. Kitas žodis ar junginys diktuojamas tik tada, jei gerai mokinys parašė pirmąjį. Atlikus testą, pateikiamas galutinis įvertinimas.

Ne tik mokytojai, bet ir mokiniai gali lengvai kurti savo testus: tereikia tik surašyti, kokius žodžius ar jų junginius programa diktuos, o daugiau viskas padaroma automatiškai. Dalintis testu irgi labai paprasta: jį galima paprasčiausiai išsiųsti el. paštu. Atsidarius kitoje planšetėje gautą el. laišką, iš karto rodoma „Word Wizard“ programėlė, su kuria ir atliekamas testas.

Taigi siųskitės ir bandyti – programėlė tikrai verta dėmesio!