„Wordflex“ – puikus anglų kalbos žodynas planšetei „iPad“!

2014-02-28

Anglų kalbos žodynų mobiliems įrenginiams yra tikrai daug: nemokamų ir mokamų, reikalaujančių interneto ryšio ir ne, pateikiančių žodžių tarimus ir ne. Skirtingos leidyklos kuria savo žodynus su daugiau ar mažiau galimybių. Teko išbandyti įvairius, bet pabandžius „Wordflex Touch Dictionary“ abejonių neliko – anglų kalbos mokytojams ar rimčiau besimokantiems šios kalbos tai pats geriausias žodynas! Nors pavadinimas negirdėtas, žodynas kurtas bendradarbiaujant su leidykla „Oxford University Press“, tad dėl jo kokybės abejoti tikrai nereikia!

Pabandysime išvardinti svarbiausius šio žodyno privalumus, nors pagrindinio dalyko – užburiančio besiskleidžiančių žodžių debesėlių animacijos efekto (žr. vaizdo įrašą apačioje) – perteikti vistiek nepavyks, tad nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti patiems, o ypač dabar, kai žodynas kainuoja perpus pigiau.

1. Kiekvienas žodis įgarsintas britų ir amerikiečių tarimu.
2. Kiekvienam žodžiui pateikiama ne tik reikšmė, formos, sinonimai ar artimos reikšmės, pavyzdžiai sakiniuose ir pan., bet ir kilmė ar tam tikri žodžio ypatumai bei formos. Prie kai kurių žodžių pateikiamos net iliustracijos.
3. Panašios reikšmės žodžiai vaizduojami tarsi medžio šakos ar debesėliai – tai ypač patrauklu ir naudinga turintiems vaizdinę atmintį bei mėgstantiems analizuoti žodžių ryšius.
4. Žodžių šakas galima bet kada suskleisti ar išskleisti dukart spustelėjus ant šakos pagrindo. Galima artinti ar tolinti vaizdą, kad naršyti būtų patogu.
5. Žodžius galima įsitraukti į pažymėtų sąrašus ir netgi rašyti prie jų komentarus bei vertimus.
6. Bet kurį žodį ar jo reikšmės šakas galima išsisaugoti kaip paveikslėlį ar didelės raiškos plakatą (jei šakų labai daug), atsispausdinti, išsiųsti paštu ar kitaip pasidalinti.
7. Nereikalauja interneto ryšio. Taip, programėlė gana didelės apimties – beveik 1 GB – bet tokios galimybėms vertos kiekvieno MB.
8. Galima labai paprastai kopijuoti žodžius, pavyzdžius ar jų reikšmes.
9. Galimybė „paskraidyti kalboje“ (ang., flying through language) – ekrane atsitiktine tvarka pateikiami įvairūs žodžiai: pamatę nepažįstamą, galite sužinoti jo reikšmę ir kt.
10. Sukurta tik iPad. Kaip pristato kūrėjai: tai geriausias žodynas, geriausiai planšetei (ang., the ultimate dictionary for the ultimate tablet).

O mes turime dar ir vieną patarimą: prieš naudodamiesi, pasitarkite su savo šeima – žodynas taip užkrečia, kad galima prarasti laiko nuovoką:-)

Ir trumpas vaizdo įrašas: